WOLT & Royal Kebab Pizzeria Turussa.

Anonyymi-ap

Nämä kaksi sankaria ja pääasiassa Royal Kebab Pizzeria ovat Petoksen tekijöitä ja suuren linjan kusettajia. Firman juhliin tilattiin suhteellisen hintavat satsit joita ei koskaan saatu. Otettiin yhteyttä Woltin asiakaspalveluun joka siirsi syyt ravintolalle. Ravintola taas jäi syyttämään Woltia. Royal Kebab Pizzerian suomenkielen taito ei vakuuttanut edes lakimiestämme joka kolkosta olemuksestaan huolimatta sai hymyn kasvoilleen. Asia on laitettu Woltin pyynnöstä syyteharkintaan ja katsotaan löytääkö veijarit tulkkia ajoissa. Itse meillä ei ole asiaan lisättävää, mutta innolla odotetaan heidän näkemystä selvään asiaan. En muutenkaan ole suosinut Royal Kebab Pizzerian tarjontaa mutta muuta ei ollut. (Tai tässä kohtaa ei ollut sitäkään)

4

245

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      On paska paikka ja maan surkein palvelu. Kiinni tollanen ku poikien starttirahat loppuu. 😂😂😎

    • Anonyymi00003

      Jäi muistamatta kun pizzatäytteestä löytyi koppa kuoriainen (Ei elävä) eli paikan hygienia taso saattaa jäljitellä aitoa turkkilaista toritelttaa. Hyi helvetti.

      • Anonyymi00004

        Siis Maistamatta. 😂


    • Anonyymi00005

      On myös toiminut väärin lainsäädäntöä jo aiemmin. Mm. Paikan työntekijä on syytetty mm. Raiskauksesta, alaikäisen (Poikaan) seksuaalisesti sekaantumisesta ja paikan pitäjää petoksesta ja väkisin maksamisesta. Ihme ettei rikkeitä ymmärretä Suomen laissa koska viimeisenä mainittu on tapahtunut hetki ennen paikan omistajuutta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1313
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1061
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      835
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    5. 60
      641
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      531
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      523
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      487
    Aihe