Enään ei ota pattiin pelkästään kassalla hidastelijat, vaan jopa kaupan puolella on hyllyt tyhjinä, kuten tänään tarjouskahvi loppu. Ihan turhaan menin kauppaan ja vielä ne saamarin ruuhkauttajat siiihen päälle nostamaan verenpainetta. Pitäisi vielä muka töitä hakea ja nöyristellä porvareille. Ei tätä paskaa kyllä enään kestä.
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
Kävin eilen kaupassa. Nykyään kun on sunnuntaisinkin vihanneshyllyissä tuoretta. Tarjouskahvi ja -lohifile olivat tietysti loppu, vaikka olin kaupassa heti klo 10. Olivat siis lopuuneet jo lauantaina tietenkin. Arkisin ei jaksa kaupassa käydä ja entinen kauppapäiväni lauantai on poissa laskuista kaikenlaisten häiriötekijöiden vuoksi, jotka hengailevat siellä silloin.
- Anonyymi00002
Mitä menette sinne? Alkaa jokaisesta kaupasta löytymään nouto tai jopa kotiinkuljetus. Käyttäkää niitä. Niin minäkin teen enkä ole astunut kauppaan taas pariin kuukauteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771610
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106832En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 129578
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 42496