Ruotsissa voi köyhä kansa paremmin ruuan ALV pudottu 6% meillä se on 14%. Polttoaine heillä oli jo halvempaa ja nyt vero on puolitettu. Tietenkin Suomen talous pitää saada kuntoon, ja ruuan arvonlisä vero on siitä hyvä, ett. harva pystyy veroa kiertämään, jos meinaa syödä.
Vastaukset 12
- Anonyymi00001
Pitää sinun ymmärtää, meillä on nyt sysipaska PORVARIHALLITUS. Oli pakko korostaa mikä hallitus nyt.
- Anonyymi00002
Niin mutta onhan siellä se Tuppurainen.
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Niin mutta onhan siellä se Tuppurainen.
Hallituksen narri ja noita-akka vievät Suomen talouden ojasta allikkoon.
- Anonyymi00004
Kansa on valinnut edustajansa ja niihin on tyytyminen. Kokoomus oli suurin puolue, eikä se ole pettänyt kansaa. Kaikki tiesivät äänestäessä, että Kokoomus ei ole köyhälistön puolue.
Kokoomuksen kannattajat ovat Orposta tehneet ikuisen suosikin, joka valitaan uudelleen. Orpo osasi käsitellä Purraa jonka avulla sai toteutettua kaikki työelämän heikennykset mitä oli kymmeniä vuosia haaveillut. Suurituloisimmat sai muhkeat veronalennukset.
Sai siirrettyä miljaedit Turun radalle joka lyhensi matka-aikaa 15min.- Anonyymi00008
Edustajat on luovuttanut vallan EK:lle
- Anonyymi00005
Mitä hyvää tämä hallitus on tuonut Kemijärvelle? Narinhan laittoi oman hallituskaudella miljoonia rahoja tänne. Siitä häntä on kuitenkin haukuttu, mutta rahat olisi voitu palautaa. Onko niitä palautettu. koska Koronaa tällä oli vain muutama tapaus.
- Anonyymi00006
Eikös Purra luvannut pudottaa bensan hintaa euroon, ja dieselveron poistaa. Kyllä tämmösistä oli puhetta ennen vaaleja.
- Anonyymi00011
Turpa liikkuu ja silmät seisoo päässä mutta ketään ei tunnu olevan paikalla.
- Anonyymi00007
Suomi ei saa tehdä samaa EK kieltää!!!!!!! Ruuan hinta ylös ettei köyhä syö. Häkämies kusee hunajaa, kun köyhä voi huonosti.
- Anonyymi00009
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19341291/ruotsi-laski-ruuan-ja-polttoaineen-verotusta
Laskekoon!
Muuta Ruotsiin!
Tervemenoa!- Anonyymi00010
https://www.youtube.com/watch?v=7T2AR0123UQ&list=RD7T2AR0123UQ&start_radio=1
Hyvä kun osaavat edes laulaa. - Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
https://www.youtube.com/watch?v=7T2AR0123UQ&list=RD7T2AR0123UQ&start_radio=1
Hyvä kun osaavat edes laulaa.https://www.youtube.com/watch?v=7T2AR0123UQ&list=RD7T2AR0123UQ&start_radio=1
Tuosta puttuu vain maininta Kemijärvestä, valtuuston puheenjohtajista ja muusta.
Muuten hyvä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231014- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha583855- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 68641
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627