Viime viikolla näin ensimmäistä kertaa kurkien parittelevan pellolla.
Sääksilive on auki!
Työ- ja vapaa-ajan projektit etenee.
Kohta ehtii pitkällekin lenkille ennen töihin menoa, valoisalla!
Kaverin kanssa hehkutettiin metsälenkkien ihanuutta ja sain siitä virtaa aloittaa senkin. Hiihtäjiä kun ei enää näy.
Mustiksen dieetin inspiroimana ruokapäiväkirjanpitoni toimii ja on tehokas edelleen!
Kohta laittelen eväät ja sitten lähden ulkohommiin 😊
Hyvän energian bongauksia ja valoisuutta 🙏
xLiner
Valoisuus!
20
229
Vastaukset
- Anonyymi00001
hy cä gtulrdd iakww murr jaMEA pONR-WLUKUCISSA..LÄHWERÄMMWE A ASVUKDI JOKU..NIIN
- Anonyymi00007
Laskuhumala vieläki aloittajaäijä?
- Anonyymi00015UUSI
Anonyymi00007 kirjoitti:
Laskuhumala vieläki aloittajaäijä?
Ikuinen tyhmyys vieläkin? Vastaaja kakarapelle.
- Anonyymi00002
Samaa mieltä: valoisuus on ihanaa, erityisesti iltaisin mutta tietysti myös aamuisin.
Kurjet ovat hyvin kauniita.
Tekstissäsi oli hyvää energiaa. Nautiskelen siitä täällä kahvin äärellä. ☺️☕
🦄- Anonyymi00006
Olet varmasti tällainen hyvän tahdon ja ilon airut
Sulla on hyvä pössis! Hyvä juttu.
- Anonyymi00003
Kauanko kurjet napauttaa?
Meinaan kun pikkulinnuilla se on sekunnin luokkaa.
Varmaan harvinaista päästä näkemään tuollaista. En ole ikinä nähnyt.
-keinovaginamies-- Anonyymi00010
Sääksilivessä tirkistellään lintujen seksielämää suht läheltä, ja itse tuikkaus ei kauaa kestä.
Niin lähellä en kurkia ollut että olisin erottanut yksityiskohtia, mutta siihen yleiseen asetteluun se aika menee varmasti niilläkin. Ei taatusti ole helppoa pysyä selässä, valtavan suuret siivet hakevat tasapainoa, emäntä väistää pyrstöä sivuun ja - sit nopee! Koko touhuun ei kovin montaa sekuntia kulu.
xLiner
Ihana aloitus! You go Liner! 😊
- Anonyymi00004
Upea on ilma ja päivästä tulee hieno!
-Thinksy - Anonyymi00005
Työ - ja vapaa-ajan ministeriö on nyt tullut siihen tulokseen, että
- Anonyymi00008
Joo, mikään ei ole niin mahtavaa kun katsoa kurkien parittelua, paitsi ehkä joutsenten parittelun seuraaminen kiikareilla. Sitten jänisten parittelu on mielenkiintoisen näköistä myöskin. Ja ketun parittelu, kylläpä se kettu osaakin paritella! Sitä seuraa oikein mielellään.
- Anonyymi00009
Ja sitten kun lehmät pääsee ulos pelolle ja alkaa parittelemaan, se vasta onkin nähtävää. En malta odottaa sitä näkyä, ja sitä ääntelyä mitä ne pitää. Silloin vasta se kevät on alkanut kun lehmän paritteluäänet kaikuu pelloilla.
- Anonyymi00011
Onko sulla peiliä?
xLiner - Anonyymi00012
Anonyymi00009 kirjoitti:
Ja sitten kun lehmät pääsee ulos pelolle ja alkaa parittelemaan, se vasta onkin nähtävää. En malta odottaa sitä näkyä, ja sitä ääntelyä mitä ne pitää. Silloin vasta se kevät on alkanut kun lehmän paritteluäänet kaikuu pelloilla.
Nää on varmaan niitä kelsilehmiä?
xLiner - Anonyymi00014UUSI
Anonyymi00011 kirjoitti:
Onko sulla peiliä?
xLinerKiikarit. Lintumiehillä on aina kiikarit, niillä voi katsella lehmienkin parittelua yhtä hyvin.
- Anonyymi00016UUSI
Anonyymi00009 kirjoitti:
Ja sitten kun lehmät pääsee ulos pelolle ja alkaa parittelemaan, se vasta onkin nähtävää. En malta odottaa sitä näkyä, ja sitä ääntelyä mitä ne pitää. Silloin vasta se kevät on alkanut kun lehmän paritteluäänet kaikuu pelloilla.
Toisella laitumella sonnit parittelee. Siinä tanner tömisee ja Räsänen panee raamattuansa.
>Simiti< - Anonyymi00017UUSI
Anonyymi00014 kirjoitti:
Kiikarit. Lintumiehillä on aina kiikarit, niillä voi katsella lehmienkin parittelua yhtä hyvin.
Tyttöjen juttuja... 😌
xLiner
Ps. Ota linssinsuojus pois!
- Anonyymi00013UUSI
mutta niinjotain kummitusheerrojaq e3i ole, hämähäkkr45jä voi ollwa 5yöpmimäeeä eänyhy alla
- Anonyymi00018UUSI
Kohta on silmät ja suut täynnä hämiksiä, kun ilmat lämpenee.
>Simiti<
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1494473Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1842984Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis182715Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi872697Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1262347Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu531956Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos321898En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131805Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat91500Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381059