Tässä uutta tietoa: kuten tiedetään, galaksit muodostavat valtavan verkkomaisen rakenteen, jossa galaksit ovat noin 200:n miljoonan valovuoden päässä toisistaan. Verkko kuitenkin on niin valtava, että siitä muodostuu pallo, niin valtava pallo ettei ihminen sitä pysty millään laitteilla havaitsemaan. Pallossa on mahdollisesti useampi kerros, mutta sen keskiosa on tyhjä. Pallon keskiosassa on universumin keskipiste; paratiisi, kaikkivaltiaan Herran valtakunta jonne galaksien välinen energia ohjaa sielut iankaikkiseen elämään. Pallon ulkopuolella taas on ääretön tyhjyys, Helvetin musta kylmyys, jonne galaktinen energia syöksee tuomittujen sielut ikuiseen kadotukseen. Kaikkivaltiaan Herran valtuuttamat kehittyneet muukalaiset, jotka ovat todistaneet hurskautensa vartioivat pallon rajoja mahtavilla lentävillä lautasillaan, kadotuksesta ei ole pääsyä takaisin palloon. Eläkää hyvä elämä, toisianne kunnioittaen, ja tulette näkemään universumin ihmeen!
Tämä tieto on faktaa, eräs hyvä ja luotettava ystäväni näki vision katsottuaan 5 tuotantokautta X-Filesia putkeen, uskon hänen sanaansa tässä asiassa koko sydämestäni.
Tämä tieto on faktaa, eräs hyvä ja luotettava ystäväni näki vision katsottuaan 5 tuotantokautta X-Filesia putkeen, uskon hänen sanaansa tässä asiassa koko sydämestäni.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mites siellä ulkopuolella on tyhjää jos siellä on sieluja?
On tainnut tulla liikaa katsottua x-filesia nyt kuule...
Muuten ihan mielenkiintoinen ajatus, mutta on aika hurjaa mennä sanomaan sitä uudeksi tiedoksi...
Toi alkaa olla Salaisten kansioiden pilkkaamista.
Olisi kaverisi sitten täysin pimeä tai ei... niin sen verran vilkas mielikuvitus häneltä löytyy, että voisi olla hyvä tulevaisuus fantasiakirjailijana!
Uskon tähän. Sain muutama vuosi sitten itsekin vastaavia viestejä.
"Heippa" -lappuja naapureilta?