Miehiäkö

muka

Ettäs viitiväkin isot miehet kulkea mekko päällä, oudon näköinen pipo päässä ja varastaa mun fillarin.

6

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • satu

      Nii, kampaisivat naamansakin. Johan sellanen parta soppalautasella roikkuu.

      • on parta, naisilla ei.


    • jopo

      on kaikenlaisia hiihtäjiä liikenteessä.Olitko nyt aivan varma minkä uskontokunnan mekko oli kysessä ettei ollut karannut aikapoika jonkun muun uskonnollisen yhteisön kastetilaisuudesta erehdyksen huomattuaan ja kiskaissut läkkärää päähänsä joltain ohikulkijalta ratsastaessaan pöllityllä jopollasi pitkin kaupungin asfalttia.

    • suoraan valkokankaalta

      Katsoppa kotimainen elokuva vuodelta yks ja kaks, niin näet Suomi-pojan mekko päällä ja varastaa fillarin. On vaan ajat menneet maassamme eteenpäin, vaan entisaikojen kunnioituksesta voisin sanoa, että komiat oli poijat mekoissaan isoisän aikaan, eikä ollu miehuusongelmia, kun ei tiukat farkut kiristäneet palleja kasaan.

    • Karim

      ...ilmeisesti koska joku teistä varasti häneltä ensin fillarin (eihän kahdella mitään tee). Ensi kerralla laita fillari lukkoon.

      • Karim

        ...ennemmin tai myöhemmin jos et laita lukkoon, kyse on vain siitä kilpailusta kuka ehtii ensin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1750
    2. 105
      1225
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1091
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      999
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      54
      900
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      130
      900
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      868
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      73
      757
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      739
    10. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      739
    Aihe