Kuinka kauan

tyttöni on 3,5 kk. Olen tällä viikolla alkanut antamaan maissivelliä Nannin sekaan aamulla ja illalla. Ensin 10 milliä ja lisännyt niin, että tänään jo 50 ml ja loput maitoa.
Kuinka kauan olette sekoittaneet maitoa ja velliä, elikä missä vaiheessa voin antaa illalla pelkkää velliä?
3458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Samaan tapaan (ja saman ikäisenä) aloiteltiin. Noin viikon kuluttua jo pelkkää velliä.

Äänestä

Meillä tehtiin myös samalla lailla, mutt jos toivot, että se auttaisi heräämättömään yöuneen, niin meillä ainakin herää yölläkin vaikka syöny velliä iltaisin jo kuukauden.

Äänestä
  • Kiitos vastauksista. Ootteko muuten antanut maito-vai vellitutista? Itse olen käyttänyt maitotuttia, kun se maissivelli vaikuttaa niin "litkulta"?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minttu kirjoitti:

tyttöni on 3,5 kk. Olen tällä viikolla alkanut antamaan maissivelliä Nannin sekaan aamulla ja illalla. Ensin 10 milliä ja lisännyt niin, että tänään jo 50 ml ja loput maitoa.
Kuinka kauan olette sekoittaneet maitoa ja velliä, elikä missä vaiheessa voin antaa illalla pelkkää velliä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu