Haluaisin tiedustella sellaista, et sattuisko joku tietämään jonkin nettisivun josta vois tilata isommankin erän lasisia purkkeja tai pulloja?
Kaupasta niitä ei viittis mennä ostamaan. Mut jos ei muuta keinoa ole niin ei se auta kuin tyhjentää kaupat lasipurkeista ja pulloista. Kiitos jo etukäteen!
Kaupasta niitä ei viittis mennä ostamaan. Mut jos ei muuta keinoa ole niin ei se auta kuin tyhjentää kaupat lasipurkeista ja pulloista. Kiitos jo etukäteen!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Meillä käytetään tavallisia ostosten mukana tulleita tyhjentyneitä purkkeja hyvällä menestyksellä.Kansien tiivisteet kestävät 100 asteen kuumennuksen.Tietysti purkkien näkö ei ole täysin harmoninen mutta hinta on ok.Monella purkilla kannella on menossa varmasti 3-5 kerta.
olla esimerkiksi trukkilavallisen kokoisia. Sellaisia ainakin ammattilaiset tilaavat.
isoja kirppareita. talvella ja keväällä kannattaa ostaa purkit valmiiksi. näin minä teen jos särkyy purkkeja. kaikki purkit talletan jos saan tutuilta
käy 6 kertaa viikos alkossa ja hae täys-satsi ni pian on hylsyjä vaikka antaa naapurin mummollekkin,sit purkkeja kertyy kun haet alko reissulla suolakurkkujaa ja ahti silliä pahimpaan huikoseen,sit ei muutako onnea ja kuntoa keräilyyn.