Onko porsaan ulkofile hyvä paistaa 150 asteessa?
Porssan ulkofileen paistaminen
9
1239
Vastaukset
- mutta...
Kannattaa ensin ruskistaa pannulla ulkofile joka puolelta jolloin pinta "sulkeutuu" eikä lämpösäteily pääse tunkeutumaan lihan sisälle vaan se jää mehukkaksi eikä kuiu.
- slowfood
Höpöhöpöä. Ei ne pinnat mihinkään sulkeudu. Lämpö menee lihaan samalla tavalla paistoi sitä tai ei. Paistaminen synnyttää vain epäterveellisiä karsinogeeneja.
Aloittajalle: on ihan hyvä lämpötila, itse paistan kassleria usein 125 asteessa.
- Kotikokki
Suosittelisin mieluummin tekemään höyrytettyjä nakkeja ketsupin kera, kyllä siinä kääntyy suupielet hymyyn! Kauhean sitkeää ja väkevästi maustettua porsaan filettä kun tarjoaa lapsille niin menee koko viikonloppu pilalle.
- AperitaAatu
Mitens olis parmakinkku italialaiseen tapaan.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=59&v=YJze78pKS7I - Johnni2k
Minä tein ulkofileestä fillaariin uuden satulan. On aika paljon pehmeämpi kuin entinen pelkkää kamaraa ollut Selle Royal.
- Ylikypsää
Sellestäkin tulee mureaa kun laitat 105C ja 48h.
- parastapossua
20 astetta C. ja 48 tuntia pitäis olla mureeta. Pyykkipinna nenässä, jam,jam.
- niinsitäpitää
parastapossua kirjoitti:
20 astetta C. ja 48 tuntia pitäis olla mureeta. Pyykkipinna nenässä, jam,jam.
20 astetta ja 48 timmaa, niin salmonella-ella ja muut toksiinit kiittävät päästessään viimeinkin tappamaan jonkun.
- puukkoakylkeen
Kysy sitä Muslim-lihakauppiaalta, niin saat puukosta, kyljyksen sijaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17622339Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant769554Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.347539Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va836362SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1856024Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot445031HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084666Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014416Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo922131Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821409