toiselta osastolta löytyi tuollainen videolinkki: http://www3.nd.se/video/agri_short.mpg
Voi eläinparkoja!!
9
378
Vastaukset
- MUSLIMIEN HALAL
liha saadaan syömäkelpoiseksi eläin tulee teurastaa kuvatulla tavalla.
- kalamies
Itsekkin syyllistynyt siihen nimittäin olen käsitellyt kaloja samalla tavalla!
- ITIKOITA
oikein urakalla ja kilpailujakin pidetään.
- SAAMELAINEN
ITIKOITA kirjoitti:
oikein urakalla ja kilpailujakin pidetään.
lopettaa koiransa HIRTTÄMÄLLÄ.
- kalamies
SAAMELAINEN kirjoitti:
lopettaa koiransa HIRTTÄMÄLLÄ.
vai niin! En ole ikinä kuullut vaikka olenki puoleksi saamelainen ja puoleksi suomalainen, iso-äitini oli norjalainen ja toinen iso-äitini on hämeestä kotoisin. Luulin ne antavat koirien kuolla rauhassa.
- TEKEE KOIRASTA
kalamies kirjoitti:
vai niin! En ole ikinä kuullut vaikka olenki puoleksi saamelainen ja puoleksi suomalainen, iso-äitini oli norjalainen ja toinen iso-äitini on hämeestä kotoisin. Luulin ne antavat koirien kuolla rauhassa.
rukkaset ..
- kalamies
TEKEE KOIRASTA kirjoitti:
rukkaset ..
Muistelisin joku vuotsolainen poromies sillä oli koirarukkaset.
- z.x.c
Kanat nokkivat lauman heikkoimman yksilön kuoliaaksi.
Rotanloukuissa rotta(tai hiiri) jää sillointällöin henkiin ja kuolee samalla tavalla.
Kalassa käydessä isot kalat tapetaan videossa näytetyllä tavalla.
Kärpäspaperissa kärpästen kuolemiseen menee useita tunteja.
Samasta asiasta tuossakin oli kyse, tosin vain suuremmassa mittakaavassa. isoisäni hakkasi joskus muinoin hevosensa kuoliaaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit265168Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3924459Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483789KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1232865Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku102467Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212282Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511962Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181958- 1231880
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241439