Miten isket

minut ja kaltaiseni miehet

Tule rohkeasti ja lähesty! Ei niin pientä ja tyhmää asiaa olekkaan, ettei sitä voi kysyä! Pyydä rohkesti auttamaan jossain teknisessä asiassa tai kantamaan jotain "raskasta". Miehen itsetunnolle tekee hyvää tuntea itsensä tarpeelliseksi. Se tyydyttää alkukantaisia suojeluviettejämme. Ja tokihan jokainen mies haluaa puolustaa naarastaan ja näkee unia kunniakkaista kasintaisteluista. Ja kun tehtävä on suoritettu, se kannattaa palkita esim. pullakahveella ainakin aluksi. Itse tehty ruoka ja leivonnaiset tekee aina vaikutuksen. Älä mene liiallisuuksiin. Lampunvaihdosta tarjottu kynttiläillallinen voi vaikuttaa hieman pelottalta, liian suorasukaiselta. Hieman raskaammissa urakoissa ja varsinkin kesällä, kylmän olutpullon tarjoaminen voi olla hyvä juttu. Väkeviä älä kuitenkaan tarjoa, koska siitä voi päätellä jotain aikeistasi, virheellisestikin. Poikkeuksena akateemiset miehet, heille ehkä lasillinen hyvää konjakkia tekee paremman vaikutuksen,kuin olut.

Älä paheksu jos joskus kuljen hieman horjuen. Elämä on rankkaa ja se vaatii joskus rankat huvit. Salli myös kohtuullinen määrä urheilun katsomista. Mies on tavattomasti hyväntuulisempi katsottuaan mäkikisat, jossa Ahonen voitti, kuin luettuaan siitä aamulla lehdestä. Ja sama pätee vormuloihin!

Äläkä yritä rajoittaa yhteyksiä vanhoihin kavereihin! Olkootkin mielestäsi kuinka vastenmielisiä tahansa. Miehet tarvii mies kavereita ja "äijä-juttuja". Ystävät ja kaverit yleensä pysyy, vaikka kumppani vaihtuu. Jos miehellä on jotain omia menoja, niin yritä sovittaa omasi samaan aikaan.

Meikkaaminen on taidetta. Käytä meikkiä harkiten. Liiallinen pakkelin käyttö ei ole hyvästä. Vaikka klassista tasapainoilu huoran ja madonnan välillä on vaikeaa niin rajaa ei kannata ylittää. Mies haluaa kuitenkin turvallisen oloisen naisen kumppanikseen. Toki mies haluaa "ylpeillä" saavutuksellaan ja esitellä sitä(sama tarve lienee naisilla.)

Rintojen koosta ja vartalosta sen verran, että ei ne mun elämää paljon hetkauta. Toivon että jokainen mies ja nainenkin on tyytyväinen omaan kroppaansa. Toki terveys syistä olis hyvä laihduttaa jos on tosi lihava. En tykkää itse isotissistä tytöistä,koska, usein ne luuleevat hallitsevansa meitä miehiä tisseillään!

9

2570

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Delena

      Hienosti kirjoitit. Nyt vaan pitäisi keksiä miten voi olla samaan aikaan naisellinen ja miesten alalla töissä. Ulkonäöllä tai vaatteilla ei voi koreilla, eikä odottaa että mies tekisi työt mun puolestani. Kaikki tavalliset naiselliset "kikat" on poissuljettu. Miten siis isken työkaverini?

      • dayum

        Sc****lla :D


      • Delena
        dayum kirjoitti:

        Sc****lla :D

        Mä ajan sillä mikä ajokiksi osoitetaan. Onko sillä nyt sit mitään väliä edes ? =D Eikä tää tainnu enää kuulua aiheeseenkaan... =DDD


      • alkup. kirj.

        Älä ikinä yritä iskeä työkaveriasi! Mitä sitten, kun suhde päättyy?


      • dayum
        Delena kirjoitti:

        Mä ajan sillä mikä ajokiksi osoitetaan. Onko sillä nyt sit mitään väliä edes ? =D Eikä tää tainnu enää kuulua aiheeseenkaan... =DDD

        niin ei kuulu :)

        Mutta aivan kuten tuo a.p. vastasikin, niin kyllähän siinä oman työkaverin iskemisessä on tietenkin omat riskinsä. Se vaan riippuu siitä, että miten kyseinen henkilö suhtautuu tähän iskuyritykseen.


    • kiitos!

      Siellä voit olla yhtä alkukantainen...

      • jokunen

        viidakkoon. tuo tekstihän on loistavaa ;)
        mitä pahaa on alkukantaisuudessa?


    • Nekku82

      sekä harvinaisen totta :)

      Miksi en sallisi miehelle näita asioita jos samanlaisia "etuuksia" oletan saavani itsekin :)

    • lisätä loppuu viel et aamen, mutta vois joku kattoo pahalla.
      kumminkin

      totta joka ikinen sana

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      32
      6737
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      39
      4182
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      184
      3410
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      17
      3356
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2417
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      30
      2415
    7. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      25
      1952
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      162
      1946
    9. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      30
      1803
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1402
    Aihe