Miten isket

minut ja kaltaiseni miehet

Tule rohkeasti ja lähesty! Ei niin pientä ja tyhmää asiaa olekkaan, ettei sitä voi kysyä! Pyydä rohkesti auttamaan jossain teknisessä asiassa tai kantamaan jotain "raskasta". Miehen itsetunnolle tekee hyvää tuntea itsensä tarpeelliseksi. Se tyydyttää alkukantaisia suojeluviettejämme. Ja tokihan jokainen mies haluaa puolustaa naarastaan ja näkee unia kunniakkaista kasintaisteluista. Ja kun tehtävä on suoritettu, se kannattaa palkita esim. pullakahveella ainakin aluksi. Itse tehty ruoka ja leivonnaiset tekee aina vaikutuksen. Älä mene liiallisuuksiin. Lampunvaihdosta tarjottu kynttiläillallinen voi vaikuttaa hieman pelottalta, liian suorasukaiselta. Hieman raskaammissa urakoissa ja varsinkin kesällä, kylmän olutpullon tarjoaminen voi olla hyvä juttu. Väkeviä älä kuitenkaan tarjoa, koska siitä voi päätellä jotain aikeistasi, virheellisestikin. Poikkeuksena akateemiset miehet, heille ehkä lasillinen hyvää konjakkia tekee paremman vaikutuksen,kuin olut.

Älä paheksu jos joskus kuljen hieman horjuen. Elämä on rankkaa ja se vaatii joskus rankat huvit. Salli myös kohtuullinen määrä urheilun katsomista. Mies on tavattomasti hyväntuulisempi katsottuaan mäkikisat, jossa Ahonen voitti, kuin luettuaan siitä aamulla lehdestä. Ja sama pätee vormuloihin!

Äläkä yritä rajoittaa yhteyksiä vanhoihin kavereihin! Olkootkin mielestäsi kuinka vastenmielisiä tahansa. Miehet tarvii mies kavereita ja "äijä-juttuja". Ystävät ja kaverit yleensä pysyy, vaikka kumppani vaihtuu. Jos miehellä on jotain omia menoja, niin yritä sovittaa omasi samaan aikaan.

Meikkaaminen on taidetta. Käytä meikkiä harkiten. Liiallinen pakkelin käyttö ei ole hyvästä. Vaikka klassista tasapainoilu huoran ja madonnan välillä on vaikeaa niin rajaa ei kannata ylittää. Mies haluaa kuitenkin turvallisen oloisen naisen kumppanikseen. Toki mies haluaa "ylpeillä" saavutuksellaan ja esitellä sitä(sama tarve lienee naisilla.)

Rintojen koosta ja vartalosta sen verran, että ei ne mun elämää paljon hetkauta. Toivon että jokainen mies ja nainenkin on tyytyväinen omaan kroppaansa. Toki terveys syistä olis hyvä laihduttaa jos on tosi lihava. En tykkää itse isotissistä tytöistä,koska, usein ne luuleevat hallitsevansa meitä miehiä tisseillään!

9

2576

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Delena

      Hienosti kirjoitit. Nyt vaan pitäisi keksiä miten voi olla samaan aikaan naisellinen ja miesten alalla töissä. Ulkonäöllä tai vaatteilla ei voi koreilla, eikä odottaa että mies tekisi työt mun puolestani. Kaikki tavalliset naiselliset "kikat" on poissuljettu. Miten siis isken työkaverini?

      • dayum

        Sc****lla :D


      • Delena
        dayum kirjoitti:

        Sc****lla :D

        Mä ajan sillä mikä ajokiksi osoitetaan. Onko sillä nyt sit mitään väliä edes ? =D Eikä tää tainnu enää kuulua aiheeseenkaan... =DDD


      • alkup. kirj.

        Älä ikinä yritä iskeä työkaveriasi! Mitä sitten, kun suhde päättyy?


      • dayum
        Delena kirjoitti:

        Mä ajan sillä mikä ajokiksi osoitetaan. Onko sillä nyt sit mitään väliä edes ? =D Eikä tää tainnu enää kuulua aiheeseenkaan... =DDD

        niin ei kuulu :)

        Mutta aivan kuten tuo a.p. vastasikin, niin kyllähän siinä oman työkaverin iskemisessä on tietenkin omat riskinsä. Se vaan riippuu siitä, että miten kyseinen henkilö suhtautuu tähän iskuyritykseen.


    • kiitos!

      Siellä voit olla yhtä alkukantainen...

      • jokunen

        viidakkoon. tuo tekstihän on loistavaa ;)
        mitä pahaa on alkukantaisuudessa?


    • Nekku82

      sekä harvinaisen totta :)

      Miksi en sallisi miehelle näita asioita jos samanlaisia "etuuksia" oletan saavani itsekin :)

    • lisätä loppuu viel et aamen, mutta vois joku kattoo pahalla.
      kumminkin

      totta joka ikinen sana

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe