Eipä ole helppoa, vaikka huomenna on Mozartin joku 200-vuotisjuhlapäivä. Yritin etsiä mielihalujuni Mozart-kuulia Helsingistä, mutta eipä löytynyt. Stokkalla ei ole kuin yksi Mozart-viulu kymmenellä eurolla. S-marketissa ei ole. Karkkikaupat ovat nykyään irtokarkkiparatiiseja, niissä ei ole. Herrajesta maamme on pieni!
Mozart-kuulat Hellusta?
Dobblo
5689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kellusta voisi löytyä paremmin? Kielivammainen!
..oon nähnyt jossain kaupoissa (k-market, k-supermarket..) joulusta jääneitä pyöreitä mirabell-kuularasioita tosin kalliilla hinnalla. Ne ovat vaan täällä pohjois-Suomessa päin jossa asun :(
Eikö sieltä tosiaan löydy mistään niitä? onhan siellä enempi kauppoja siellä Helsingissä kuin täällä päin..
Nonnii, olen kiertäny lähes kaikki Helsingin keskustan kaupat. Sokoksen pienen pienessä karkkipisteessä on muutama irtonaisena myytävä Mpzart-kiekko, en huomannu tonko Mirabellia, muuta kuulia ei. Missään muualla ei ole kuulia. Kiersin jopa Vanhan kauppahallin.
On tää ny helkkarin vaikeeta tää herkuttelijan elämä! ja Mozart se täyttää tänään 250 vuotta.
Mozartkuulia olen nähnyt laivoilla myynnissä ympäri vuoden eli matkalle pitäisi lähteä..
Hellulla varsinaiset ja kivikovat kuulat;) wink wink