Olen ollut elävästä ravinnosta innostunut/kiinnostunut muutaman vuoden. Kävin kurssit, luin kirjat ja keväällä 2003 olin elävällä muutaman kuukauden, mutta... Nyt Ervamaa pölyttyy kirjahyllyssä! Eli olisiko Turun seudulla joku muu innostunut aloittamaan/juttelemaan/jakamaan kokemuksia. En ole koskaan voinut niin hyvin kuin elävällä ravinnolla olessani ja siihen olotilaan haluan takaisin. Mutta elävä ravinto on aika yksinäistä puuhaa - sosiaalinen itsemurha :-) ("Kiitos, mutta ei kiitos. Ei viiniä eikä pitsaa, mutta oisko sulla pari porkkanaa. Niin, ja lasillinen vettä, kiitos.") Joten jonkun kanssa ois kiva vaihtaa kokemuksia ja tuntemuksia.
Olisiko Turussa muita innostuneita?
hyacintti
2
712
Vastaukset
- lounaalla
Eli olen ollut osa-aikasesti elävällä ravinnolla. On aivan totta, että sitä on vaikea toteuttaa perheellisen tai muutenkaan ilman parneria.
Mieheni piti minua hulluna, kun kerroin haluavani alkaa syödä elävää ravintoa. Nyt meillä on paljonkin elävää ravintoa päivällispöydässä pihvien lisänä: ompas tämä maukasta, mitä tämä on!
Lounaan syön elävän ravinnon paikassa. - Tåffå
Minua on elävä ravinto kiinnostanut jo jonkin aikaa. Aloittaminen vain tuntuu kovin vaikealta. Kyllähän vinkit ja samoin ajattelevien tuki olisivat tervetulleita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101681- 1711628
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691538Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231318Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901204Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146973Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70961- 97912
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr187825Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud211791