Kellertävää

Miksi työpaikkaruokalassani oleva valkosipuli murska on kellertävää ja muutenkin oudon makuista?
2608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olla. Härskiintymisen merkkejä ovat ainakin kellastuminen ja tuskin siitä makukaan paranee. Suosittelen kieltäytymään kohteliaasti (tai vähemmän) moisesta myrkystä.

Äänestä
  • hyvin nopeasti jos se seisoo astiassa sellaisenaan ja makukin kärsii. Murska pitäisi käyttää heti kun se on tehty, mikä ei tietenkään ole mahdollista työpaikkaruokaloissa. Öljyyn sekoitettunä säilyy paremmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


valkosipulia kirjoitti:

Miksi työpaikkaruokalassani oleva valkosipuli murska on kellertävää ja muutenkin oudon makuista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu