Pyörätuoli: tekosyy vai tosiasia?

Asennettaan korjannut !

Myönnetään, että olen aiemmin ollut tosi varautunut itse solmimaan pysyvää parisuhdetta.
Olen nyt 35 vuotiaaksi elellyt ja olen pyrkinyt korjaamaan asennettani, sen suhteen mitä itse ajattelen parisuhteelta. Tarkoitan, että aikaisemmin pelkäsin miten naiset suhtautuvat pyörätuoliini, en sitä mitä pitäisi, eli mitä minä olen ja mitä minä edustan.
Olen todellinen elämän posetiivari ja minulla
elämänarvot ja suhtautuminen itseeni ja toisiin
kunnossa. Olen vuosia yrittänyt löytää jonkun joka näkisi minut eikä tuoliani, koska en sitä
itsekään enää näe.
En helpolla luovuta, jos näen, että jokin, tai joku on tavoittelemisen arvoinen.
Valitettavasti VIELÄ ei kukaan sielun kauneutta näkevä nainen ole pysähtynyt kohdalleni.
Uskon kuitenkin, että SINÄKIN olet vielä minua varten:)

4

1069

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naikkonen<3

      ..sillä kyllä meitäkin naisia löytyy, jotka eivät takerru pinnallisiin ja toisarvoisiin seikkoihin. Juuri elämänmyönteisyys vetää muita ihmisiä puoleensa.

      ONNEA Sulle kumppanin etsintään!! Tuo viimeinen lause oli ihana "Uskon kuitenkin, että SINÄKIN olet vielä minua varten:)" Ehkä vielä kohtaamme live-elämässä..

      Terv. naikkonen, jolla itselläänkin mies hakusessa

      • huumorimiehii

        Kiitos kannustavasta kommentista, niitä on aina
        mukava saada. Olisi myös aivan mahtavaa keskustella sähköpostin välityksellä vaikka suomi24:n sivulla eteen vaan seuranhaussa.
        Kaikki kivat ja symppikset postia tulemaan.
        Hyvää kevään odotusta sinulle:)


    • kokenyt lady

      Hei olen 50 v nainen. Lähes 30 v sitten tutustuin pyörätuolilaisiin miehiin sekä naisiin ja vietin vapaa-aikaa ja tapasin työssäkin heitä. Lisäksi syntyi pari pitkää seurustelusuhdetta miesten kanssa, toinen 10 v ja toinen vähän vähemmän. Pyörätuoli oli osa elämää. Aina ei kulku joka paikkaan ollut ihan itsestään selvää. Muut asiat kyllä hoituivat ja rakastaminen oli aivan samaa kuin muutenkin. Suhteet päättyivät, tuska ja tyhjyys oli ihan samaa, kuin muissakin ihmissuhteissa. Aluksi kuljin itsekin luiskaa pitkin ja etsin takaovea, josta olin ystäväni kanssa kulkenut esim. ravintolaan. Elämä oli varsin rikasta matkoineen, ystävineen kaikkineen. Ero tuli muista syistä, kun pyörätuolista. Vieläkin olen ystävä joidenkin naisten ja miesten kanssa ja tapaamme suhtkoht usein. Sinulle varmaa löytyy pari jolle ei fillari merkitse mitään, ainoastaan jotkut asiat pitää ottaa huomioon liikkuessa tuolla maailmalla. Itse tiedät ne parhaiten. Tsemppiä.

    • ajoin jossain elämäni vaiheessa invataksii. juttelin useemman asiakkaani kanssa ja tässä pikanen yhteenveto.

      Jos etsii tuolittomia.

      Suurin osa miehistä kokevat tuolin lieväksi esteeksi, vakituista seuraa hakeville.
      jos kyse ois kerrasta tai parista, ni naisia on riesaksi asti.

      suurin osa naisista totee, et vakavempii tarjouksii tulee, mut niitä ei lunasteta lähes koskaan, hetken huumaa saa ihan hakemalla hakee, ja siltikään ei yleensä saa.

      jos etsii tuolin kanssa kulkevia/keppien kans kulkevii, joutuu ettii pitempään ja vakavammat suhteet onnistuu yleensä hyvin, (jos kemiat pelaa) koska suhde on paremmin tasapainossa
      siinä mielessä, että molemmilla on samanlaiset/samankaltaiset kulkumahdollisuudet, ongelmat, ja niistä ei silloin saa minkäänlaista velvollisuuden(auttamaan)/avuntarpeen tunnetta tyyliin "taas tarttee auttaa"/"taas tarttee pyytää apuu".

      Kyllä sinä vielä löydät HÄNET, joka näkee sinut sinä ihmisenä joka olet, eikä pelkkänä PT:eenä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      41
      5323
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      417
      5049
    3. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      552
      3351
    4. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      69
      2848
    5. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      132
      2710
    6. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      261
      2680
    7. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      201
      2636
    8. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      92
      1773
    9. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      655
      1712
    10. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      18
      1580
    Aihe