Paras suklaamuna?

Mikä on mielestänne paras suklaamuna? Kinder on mielestäni hyvää. Mignonista en niin välitä! Kertokaa omat suosikkinne! Mukavaa pääsiäisen odotusta (jo nyt!)
102476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mignon

Äänestä
  • muut ovat pelkkää paskaa

    Äänestä

Suklaanrakastajan ehdoton suosikki on MIGNON-MUNA! Parempaa ei ole! Minusta olisi mukavaa, jos Mignon-suklaata saisi läpi vuoden. Ei sen tarvitsisi välttämättä pääsiäismunan muotoista olla, voisihan siitä tehdä levyn tai patukan. Wienernougat muistuttaa hiukan maultaan Mignoa, ikisuosikkiani, mutta ei se ole sama, se on vaaleampaa sukua tuo W-nougat kuin Migno..

Yllätysmunissa suklaa on usein toissijainen juttu ja yllätys vain tärkeä. Silloin suklaan laatu on usein vähän huonoa. KINDER on kuitenkin poikkeus, siinä on namisuklaa. :) Tosin tykkään enemmän syödä sitä patukkana, koska siinä saa enemmän ihanaa suklaata. Olen kuullut jättikindermunista, ja sellaisen haluaisin kyllä pääsiäistä ilahduttamaan.

Äänestä

Ehrottomastikinderi!!

Äänestä
  • Muumipääsiäismunat eivät ole hassumpia nekään. Hyvän makuisia ja kivoja ylläreitä.

    Äänestä

Kinder on ainoa suklaamuna, josta itse käyttäisin termiä herkullinen. Jos sitä vielä kehittelisivät esimerkiksi siten, että sekä suklaa- ja maitokerros esimerkiksi kolminkertaistettaisiin paksuudessa, niin alkaisi olemaan muna kohdillaan.

Mignon ei houkuttele sillä nougatmaisella maulla lainkaan (suklaalevyraadissa hieman tarkemmin).

Muuten on hieman sellainen fiilinki muista suklaamunista, että onko niissä oikeasti muuta eroa kun paketoinnin kuva? Kaikki tuntuvat maistuvan samalta suklaalta, mistä joulukalentereihinkin tehdään sattumat.

Lähempänä pääsiäistä tulemme yhdistyksenkin sivuilla keskittämään voimavaroja hieman pääsiäissuklaiden suuntaan. Hyviä ehdotuksia otetaan vastaan esimerkiksi arvioitaviksi tulevista pääsisäissuklaista.

Äänestä

semmottet toosi isot munat niitä myyän ainaki vapiksessa ainaki viime vuonna sain viime vuonna semmotten ja sitl oli sisällä semmone ihana pehmopupu

Äänestä

Meilläpäs onkin melekinpä 200 munaa!

Äänestä

Hello kitty-munat on kivoja, niistä tulee jokaisesta söpö hk-hahmo. Myös tyttären poika tykkää laittaa niitä autokuskeiksi.

Äänestä

Duudsonien päällikkö-muna on surkea.Poikani sai sieltä jonkin typerän "musalataus" lapun.Arvatkaa pettyikö hän...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pupunen kirjoitti:

Mikä on mielestänne paras suklaamuna? Kinder on mielestäni hyvää. Mignonista en niin välitä! Kertokaa omat suosikkinne! Mukavaa pääsiäisen odotusta (jo nyt!)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu