ihmisen sukupuu

alussa oli apina, apinamies, neandertalin ihminen ym. ihmisen aiemmat sukupuut, kunnes sitten ihminen. mutta micsi ei enempää sukupuuta jatkunut homo sapiensin jälkeen. Jäänteinä varhaisihmisestä mm. häntäluun tynkä ja ihmiselle turhat viisaudenhampaat.
1191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kommentoi aloitusta


tonic kirjoitti:

alussa oli apina, apinamies, neandertalin ihminen ym. ihmisen aiemmat sukupuut, kunnes sitten ihminen. mutta micsi ei enempää sukupuuta jatkunut homo sapiensin jälkeen. Jäänteinä varhaisihmisestä mm. häntäluun tynkä ja ihmiselle turhat viisaudenhampaat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu