STUK , Säteilyturvakeskus ! Lukaiskaapa päivän iltasanomat ja juttu kahden hengen vaatineesta auto-onnettomuudesta Kajaanissa.Pahaa jälkeä, kaikinpuolin.Ja tätä samanlaista on sattunut jo paljon ennen,kuin mielentutkija aloitti raportoinnin teille.Ne olivat syy raportoinnin aloittamiseen ja vastuullinen teko.
Teidän täytyy nyt ottaa vastuu näistä tapahtumista tai se lankeaa teille äärimmäisen ankarana myöhemmin.Ihmisillä on nyt paha olla ja mielentutkijalla on todennäköisin vastaus siihen.
Montako tapausta enää kestätte ? Tämä kysymys on myös kaikille Suomen kansanterveydestä vastaaville viranomaisille.
Teidän täytyy nyt ottaa vastuu näistä tapahtumista tai se lankeaa teille äärimmäisen ankarana myöhemmin.Ihmisillä on nyt paha olla ja mielentutkijalla on todennäköisin vastaus siihen.
Montako tapausta enää kestätte ? Tämä kysymys on myös kaikille Suomen kansanterveydestä vastaaville viranomaisille.
Vastaukset 5
Vanhimmat
asiasta täyden poliittisen vastuun.
Hei, ma en nyt tajuu mittaan.
Onks talla kirjoittajalla jotain ko. instituuttia vastaan, vai onko radon sekoittanut poloisen paan?
Kieltää autoilun. Jos siirryttäisiin hevospeleihin,
varmaan auto-onnettomuudet vähenisivät huomattavasti.
Käsittääkseni Brysselissä on jo järki alkanut
voittaa. Rekkoja kavennetaan 5 senttiä kerrallaan
ja lopulta niitä ei ole kuin suikale. Törmäysriski
on minimaalinen kun suikaleet kohtaavat.
Vahan mustavalkoinen kuva asiasta. Sivutuuliherkka suikale kaatuu helposti aiheuttaen suuren onnettomuuden. Seka onnettomuuden sattuessa suikaloituu vastakappale helpommin suikaleen siihen osuessa. Yleensakin rekkojen keskinaiset onnettomuudet ovat minoriteetteja.
Yhtakaikki; odotettavissa henkiloautojen suikaloitumista!
Olet oikeassa, ydinvoimalla kulkevat rekat on kiellettävä, kun alettiin kuljettamaan rekkoja uraanilla, kenellekkään ei tullut mieleen että entä jos kuumana kesäpäivänä tapahtuu esimerkiksi kiina-ilmiö jäähdyttimen pettäessä.
Ja epäilen että näillä rekkakuskeilla ei ole ydinvoimalan pyörittämiseen tarvittavaa koulutusta.