Euovesta Pieni alue) ja takakaarista pitäisi saada spray-lakka pois. Mitä aineita suosittelette ?
Lakan poisto
6
4837
Vastaukset
- Mirka
santapaperi
Miksiköhän sinä haluat sen spraylakan pois? Todennäköisesti siellä spraylakan alla on spraysävymaali ja sen alla spraypohjamaali ja sen alla kittiä, jolla on peitelty joko ruoste, tai joku muu vaurio.
Sille vauriolle sinun pitäisi osata tehdä jotain. Jos osaat, tiedät myös miten vanha maali poistetaan. Jos taas et osaa, niin unohda koko juttu ja käy näyttämässä autoasi jossain maalaamossa ja pyydä heitä arvioimaan autosi ja mitä sille pitäisi tehdä.- Mika.
Älä selitä skeidaa. Ei siellä alla mitään ruostetta ole, vaan lakan alle on jäänyt pölyä joka näkyy kun maalipinta on muuten virheetön.
- Anonyymi
Ihan sairaasti mainoksia vaikka muutama kommentti... luuleekohan ne mainostajat että niitä joku katselee... Lakkapinnan poistoa olen itsekkin miettinyt, Auto kesii kuin mikäkin. Neuvot aika vähissä netissä.
- Anonyymi
Jos lakkakerroksen alle on jäänyt jotain roskia niin ei kai siinä oikein muuta ole tehtävissä kuin hioa lakkakerros pois ja samalla kyllä varmasti hioutuu osa värikerroksestakin pilalle. Korjattu alue pitäisi vielä saada sulautettua ympäristöönsä ettei kohta erottuisi varmasti vieläkin selvemmin ja kauemmas kuin joku pölyhiukkanen lakan alla.
Varmin veto olisi tehdä uudelleen esim. oven alareuna johonkin listaan tai korin muotopokkaukseen, korisaumaan tms. asti ja koko takakaari, koska tällaiset alueet ovat sitten yhtenäisiä laidasta laitaan. Esim. keskelle oven alareunaa tehty paikkaus saattaa erottua läiskänä joka alkaa sitten ärsyttää perfektionistia. - Anonyymi
Onko markkinoilla pesuaineen kestävää lakkaa sprei purnukassa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.3510474- 425572
- 435133
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk2033891- 483568
- 133523
- 313036
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise782874- 442683
- 562583