Itsesuggestio, hypnoosi ja erektio

Kaikkea pitää kokeilla, ainakin kerran.

Onko ns. aamukangen syynä verenpaineen vaihtelu vai mikä, uskon näillä olevan yhteys toisiinsa.
1480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vaan testosteronitason vuorokautisesta vaihtelusta ja/tai täyden virtsarakon aiheuttamasta paineesta. Aamuyöstä ne molemmat ovat huipussaan.

Itsesuggestion ja hypnoosin osuuta asiaan en osaa osaltasi arvioida, tiedät itse sen parhaiten. Yleensä niillä lienee kuitenkin aika vähäinen osuus aamukangen syntyyn.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Syy ja seuraus kirjoitti:

Kaikkea pitää kokeilla, ainakin kerran.

Onko ns. aamukangen syynä verenpaineen vaihtelu vai mikä, uskon näillä olevan yhteys toisiinsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu