nettislangia latinaksi?

Voiko joku kääntää nämä nettislangisanat/lyhenteet latinaksi:

LOL (laughing out loud)
ROFLMAO (rolling on floor laughing my arse off)
WTF (what the fuck)
ASAP (as soon as possible)

Gratias!
1173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näitä lyhenteitähän saa jokainen väsätä mielinmäärin itse. Ei niissä mitään sääntöjä ole. Eri asia on tietysti se, että ymmärtääkö vastapuoli lyhenteen. Latinaa jos osaa, niin ei muuta kuin lyhenteitä kehittämään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


<joku> kirjoitti:

Voiko joku kääntää nämä nettislangisanat/lyhenteet latinaksi:

LOL (laughing out loud)
ROFLMAO (rolling on floor laughing my arse off)
WTF (what the fuck)
ASAP (as soon as possible)

Gratias!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu