Kuinkahan paljon vähenisivät viestit jos täällä pitäisi kirjoittaa omalla nimellään, kuten jotkut haluaisivat. Varmaan nämä sivut näivettyisivät kokonaan. Hyviä "tyhmiä" ja rohkeita kysymyksiä ja vastauksia ei tulisi ollenkaan. Vain jotkut korskeat itseään esille haluavat yrittäisivät keskustella "sivistyneesti".
Ehdottomasti anonyymina - mutta kirjoittakoon nimellään joka haluaa
Ehdottomasti anonyymina - mutta kirjoittakoon nimellään joka haluaa
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vain tollothan ne täänne kirjottaa, ironiaa tässä viestissä mut olkoot...
Rekisteröity nimimerkki riittäisi oikein hyvin. Silloin suurin osa asiattomasti puskasta huutelevista katoaisi.
Palstoja ja foorumeita on jo riittävästi, missä voi keskustella vain rekisteröityneesti.
Mistä johtuneekaan, mutta siellä ei paljon synny järkevääkään keskusteluja.
Anonyyminä taas voi ja saa keskustella aroistakin aiheista.Siksihän täällä on sheriffit jotka suodattaa roskat romukoppaan, lisäksi työllistävä vaikutus myös.
Seriffit on pitkälti ala ikäisiä / niille ei makseta korvausta.
Kyllä siellä on sheriffejä vaikka minkä ikäistä. Oikeassa olet kuitenkin siinä suhteessa, että heille ei makseta mitään korvausta.
"Palstoja ja foorumeita on jo riittävästi, missä voi keskustella vain rekisteröityneesti.
Mistä johtuneekaan, mutta siellä ei paljon synny järkevääkään keskusteluja.
Anonyyminä taas voi ja saa keskustella aroistakin aiheista.Siksihän täällä on sheriffit jotka suodattaa roskat romukoppaan, lisäksi työllistävä vaikutus myös."
Ei pidä paikkaansa. Esim. Yleradio 1:n keskustelusivuilla käydään hyvin monipuolista ja kiivastakin väittelyä - mutta asiallista. Sieltä puuttuu täysin se monet keskustelupalstat tuhonnut Jippiin keskustelupalstojen meininki, mikä valitettavasti näyttää entistä enemmän olevan tunkemassa tännekin.
Huuhaa-kirjoittelusta ei ole mitään hyötyä täällä käytävälle keskustelulle - ehkä sentään terapeuttista hyötyä sen huuhaan kirjoittajille.
palstalle uskaltautuu muutkin kuin vaan kapea alaiset asiaansa sulkeutuneet persoonat.
On virkistävää lukea tavallisen kadulla tallaavien viestejä ja kysymyksiä arkipäivän asioista, eikä vain joittenkin norsunluutorneissa arkipäiväisistä asioista vieraantuneitten "muka niin tärkeitä" viestejä.
Ihmis oikeus kieltää ihmisiltä lapsityövoiman käytön.
siksi lapset eivät ole ihmisiä.. johan ne linja autossakin lasketaan puolikkaiksi esim 3.5 ihmistä.
Tosin sen verran pitää registeröintiä puolustaa että, vaikka olisitkin registeröini nimeksesi ton minna ja nimeksesi ano sukunimi nyymi, niin sinä olisit se sama minna joka tapauksessa, esim myt pystyn tekeen kiusaa esim naisten taudit palstalla herjaavasti samoten kuin miesten itsetyydytykseen, ja ottaan kantaa homo ja lesbo keskusteluun ihan keksityin kokemuksin.
jos olisi nimi registeröity niin voitas helpommin kattoa kuka on ja kuka ei, oikeesti asiasta tietävä.