Osaako kukaan kertoa mitämaksavat mansikat, vadelmat , mustikat tallinnassa torilla/laupoissa?
tai mahd. kauempanakin , mutta eestiä kuitenkin!
Marjojen hinta tallinnassa?
jadesign
1
756
Vastaukset
- Joku__
saman mitä suomessakin maksavat markkoina, mutta Eestissä vain kruunuja. Vaihtoehtoisesti voit jakaa € hinnan 2,3 niin saat tietää paljonko Tallinnassa maksaa €.
Esim 5 kilon laatikko mansikoita.
Suomi 16€ = 96€
Tallinna 96 Kruunua = 6-7€
16€ / 2,3 = 6,95€
Riippuen mistä ostaa keskustas kalliimpaa ja pikkusenkaan kauempana halvempaa. Tuo sääntö pätee monessakin tuottees.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3743214Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151526En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33857