Kuuta ei ole olemassa

pallo

Se on oikeasti säähavaintopallo.

7

921

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • korinttolainen

      Mahtavat periustelu! Älysi ja logiikkasi pakotta polvistumaan ja kumartamaan. Mutta siitä kunnioituksesta huolimatta: voi saatana, että olet tyhmä. Kuinka helvetissä olet asiat laskenut ja päätynyt sitten säähavaintopalloon? Vloi jeesus kristus, että olet tyhmä. Laskit varmaan yhtölöt uudestaan, että kun vuoprosvesi on sitä ja tätä, niin päätyit säähavaintopalloon. Työnnä kuule nakit perseesi, ja pakene vuotirille, äläkä jkoskaanm tule takaisin, en siedä sinunlaista impotenttia näillä main.

    • ettäs tiedät

      Ne on vain pieniä makkaroita, salaliitto on paljastunut.

    • Korkeasti Oppinut Herra

      Jo paroni Muchhausen kiipesi kuuhun ja totesi sen juustoksi. Havaintoa tarkensi mm. prof. Rölli Peikko: kuu on Emmenthal-juustoa.

    • ihan tosi

      niille löytyy aivan oma palsta Vitsit osiosta, käyhän kahtoon.

      • Moon Potato

        käy tällä foorumilla "Vitsit"-otsikko, käyhän kahtoon.


    • mm.

      vuorovedet, auringonpimennykset, kuussakäynnit, jatkuva kunnossapysyminen, salailu, mikä/mitkä yhtiö/yhtiöt omistaisi ja se suurin epäkohta, jos kuu on säähavaintopallo, niin miten voi olla mahdollista että ihmiset, jotka elivät esim. keskiajalla ja kivikaudella, ovat nähneet sen vaikka noihin aikoihin mitään teknologiaa ei ollut edes olemassa? Vaikka toisaalta, kyllähän noihinkin aikakausiin viittaavat tiedot ja ihmisten kokemukset voisivat periaatteessa joltain kannalta katsottuna olla vain yksi suuri, huippusalainen salaamisoperaatio, mitä en kyllä itse usko...

      Niin ja tuskinpa noin isoa säähavaintopalloa kukaan tarvitsee kun niitä leijailee muutenkin tuolla avaruudessa ympäri ja ämpäri, ennemmin voisi kuvitella että se olisi jokin hallituksen vakoilulaite tai jotain sinne päin.

      • siihen

        aikaan ihmiset puhui palavien pensaiden kanssa. Miksi he eivät voisi nähdä tulevaisuuden säähavaintopalloja taivaallaan? ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1288
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      908
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      824
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. 32
      645
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      578
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      486
    Aihe