Kuuta ei ole olemassa

pallo

Se on oikeasti säähavaintopallo.

7

907

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • korinttolainen

      Mahtavat periustelu! Älysi ja logiikkasi pakotta polvistumaan ja kumartamaan. Mutta siitä kunnioituksesta huolimatta: voi saatana, että olet tyhmä. Kuinka helvetissä olet asiat laskenut ja päätynyt sitten säähavaintopalloon? Vloi jeesus kristus, että olet tyhmä. Laskit varmaan yhtölöt uudestaan, että kun vuoprosvesi on sitä ja tätä, niin päätyit säähavaintopalloon. Työnnä kuule nakit perseesi, ja pakene vuotirille, äläkä jkoskaanm tule takaisin, en siedä sinunlaista impotenttia näillä main.

    • ettäs tiedät

      Ne on vain pieniä makkaroita, salaliitto on paljastunut.

    • Korkeasti Oppinut Herra

      Jo paroni Muchhausen kiipesi kuuhun ja totesi sen juustoksi. Havaintoa tarkensi mm. prof. Rölli Peikko: kuu on Emmenthal-juustoa.

    • ihan tosi

      niille löytyy aivan oma palsta Vitsit osiosta, käyhän kahtoon.

      • Moon Potato

        käy tällä foorumilla "Vitsit"-otsikko, käyhän kahtoon.


    • mm.

      vuorovedet, auringonpimennykset, kuussakäynnit, jatkuva kunnossapysyminen, salailu, mikä/mitkä yhtiö/yhtiöt omistaisi ja se suurin epäkohta, jos kuu on säähavaintopallo, niin miten voi olla mahdollista että ihmiset, jotka elivät esim. keskiajalla ja kivikaudella, ovat nähneet sen vaikka noihin aikoihin mitään teknologiaa ei ollut edes olemassa? Vaikka toisaalta, kyllähän noihinkin aikakausiin viittaavat tiedot ja ihmisten kokemukset voisivat periaatteessa joltain kannalta katsottuna olla vain yksi suuri, huippusalainen salaamisoperaatio, mitä en kyllä itse usko...

      Niin ja tuskinpa noin isoa säähavaintopalloa kukaan tarvitsee kun niitä leijailee muutenkin tuolla avaruudessa ympäri ja ämpäri, ennemmin voisi kuvitella että se olisi jokin hallituksen vakoilulaite tai jotain sinne päin.

      • siihen

        aikaan ihmiset puhui palavien pensaiden kanssa. Miksi he eivät voisi nähdä tulevaisuuden säähavaintopalloja taivaallaan? ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      313
      8750
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      80
      5343
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      305
      4776
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      69
      3315
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      2
      2757
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2122
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2028
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2006
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      1903
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      1870
    Aihe