Kyllä oli hyvää ruokaa vain kerran jäi ruoka lautaselle vain 1:n ainoa kerran joko ei ollut nälkä tai sitten se oli tullut vahingossa joku mauste Jyväsjoenkuolun aikaan koulun keittäjältä lurahtaneen likaa enhän minä sitä saanut syötyä.
Ruoka oli vielä joku velliruoka olikohan vihannes-tai joku juustovelli se oli kun se ei maistunut ja se jäi siihen siitä lähtien olen syönyt ruuan kuin ruuan väliin jäi ryynimakkarakin kun oli sitä kohtaa vähän ennakkoluuloja ja valittajilla on juuri ruokaa kohtaa ennakkoluuloja sillä he jättävät ruuan syömättä kun se lounas on aamupalan lisäksi ihan hyvä syödä niin se ajaa näläntunteen moneksi tunniksi pois ja seuraavan kerran kasvava lapsi saa kotona tai tekee itse ruuan vaikka perunamuusia kotiruuaksi jos vanhemmat eivät kerkiä joillakin on vanhemmat tai yksihuoltajaäiti töissä heidän on pakko selviytyä illasta jotenkuten tai menemällä mummin ja vaari luo tai kummiensa luokse illaksi.
Laktoosi-Intorelantikko
Allerkinen mutta ei maulla ...
2
606
Vastaukset
- muotimimmi
mullakin on laktoosi intuleranssi jameijän koilun kokit eivan osaa tehä mruokaa koska kaikissa ruuiss lilluuu rasvaa
- Kokkitäti
Ja sittenhän se rasvalillukin voi olla VÄHÄLAKTOOSISTA!!!!!! Että ottakaapaa selvää mitä oikeasti voi syödä..... eipä se ole sitä hylaa..... sehän on valion tuotemerkki. mitä yelsimmät kuraperseet syö :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site956092Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto555068SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574212SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost83568Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1143110SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502513Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352449Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat522169Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val211545