Euroshopper-kahvi

"Suomessa juodaan maailman parhainta kahvia". No, tuli tuokin klisee kaadettua. Tajusin, minkälaista myrkkyä meille onkaan juotettu, kun maistoin Euroshopperin kahvia. ei uskoisi, mutta hyvää on, parempaa kuin mikään kotimainen merkki.
102856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

es on karmeinta paskaa mitä voi kuvitella. Johan sen sanoo hintakin. Jopa Lidlin kahvit hakkaavat sen 5-0

Äänestä

suomalainen kahvi on niin vitun pahaa, ettei sitä voi vieläkään uskoa.

Äänestä

on maailman parasta. Se ei ole tummapaahtoa johon voi sekoittaa mitä tahansa kitkeriä ojanpohjan kahvipapuja. Jos kaikki maailman maat ostaisi yhtä hyvää laadukkaita kahvinpapuja, olisi kahvintuottaja maat rikkaita. No mutta maailman suosituimpien kahvijuomien kahvinpapulaadut on juuri niitä kaikkein halvimpia. Näillä riistetään tuottajia.

Äänestä
  • Sori, mutta väittämäsi paljastaa vain sen että et tiedä käytännössä mitään kahvipavuista ja siitä miten paahtaminen vaikuttaa niihin.

    Äänestä

Minä en voi juoda euroshopperia :/. Eri asia varmaan jos laittaa 5 palaa sokeria ja puoli kuppia maitoa. Itse juon mustana ilman sokeria ja juhlamokka on parasta.

Äänestä

köyhänä opiskelijana harrastan enemmänkin Euroshopperin tuotteita, ja tuo kahvi todellakin oli positiivinen yllätys. halpaa ja hyvää. mustana juon. :)

Äänestä

Minun mahavaivani paranivat, kun lopetin Euroshopper-kahvin juonnin ja siirryin kunnolliseen, kalliiseen kahvilaatuun. Ennen minulla koski mahaan melkein jatkuvasti, mutta nykyään ei enää ollenkaan.

Äänestä

Mä oon juonu aina resipentti-tumma paahtoo. Pitäskö kokeilla keskon roskaa?

Äänestä

En voi uskoa, että joku kehuu kyseistä kahvia!!
Aivan järkyttävää!

Äänestä

Euroshopper -kahvi on pahinta kahvia mitä olen koskaan maistanut. Ei kai sitä kukaan tosissaan kehu? Parasta kahvia saa, kun jauhaa itse pavut juuri ennen keittoa... Nam, sen jälkeen ei enää mikä tahansa maistu. Ja hyvälaatuisista pavuista, kannattaa säilyttää pakastimessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on hyvää kirjoitti:

"Suomessa juodaan maailman parhainta kahvia". No, tuli tuokin klisee kaadettua. Tajusin, minkälaista myrkkyä meille onkaan juotettu, kun maistoin Euroshopperin kahvia. ei uskoisi, mutta hyvää on, parempaa kuin mikään kotimainen merkki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu