Kokonainen broileri

Oletteko tehneet kokonaista broileria uunissa? Kaupasta ostettu kokonainen valmiiksi grillattu broileri on tosi hyvää, mutta siinä marinadissa on sokeria, joten haluaisin sokerittoman version. Onko teillä hyviä ohjeita/vinkkejä?
24274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • mutta se on tehnyt broileria myös niin, että on "paistanut" sitä ensin suuressa kattilassa jotta saa väriä pintaan (käännetään välillä). Sitten on lisätty valkosipulia, yrttejä ja mausteita sinne ja vähän ajan päästä laitettu uuniin... yli tunniksi. Viini taisi myös kuulua aineksiin.
    Tuota ohjetta ei ole tuossa meidän kirjassa, niin en voi sitä sen tarkemmin kertoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liinu kirjoitti:

Oletteko tehneet kokonaista broileria uunissa? Kaupasta ostettu kokonainen valmiiksi grillattu broileri on tosi hyvää, mutta siinä marinadissa on sokeria, joten haluaisin sokerittoman version. Onko teillä hyviä ohjeita/vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu