Onko pääkaupunkiseudulla urheiluliikkeitä esim. Intersporteja tai stadiumeja jotka myyvät palloja, kenkiä ja muita tarvikkeita keilaamiseen? Tiedän toki että keilahallejen pro shopit myyvät, mutta mielenkiinnosta kyselen vaan. Kiitos jo etukäteen vastauksista.
Palloja, kenkiä ym. urheiluliikkeistä?
3
1266
Vastaukset
- R.O
Mene keilahallille ainakin jyväskylässä on myynissä välineitä kaytettyja ja uusia.
- faktoja
valitettavasti keilailutarvikkeita ei myydä tällä hetkellä muissa kaupoissa kuin keilahallien "pro shopeissa". käytettyjä saa hyvään hintaan, mutta uusi on aina uusi. varsinkin pallo kannattaa ostaa uutena, jos reaktiivipalloa haluaa. jos käytetyt keilakengät ostaa kannattaa tarkistaa niiden pohjat. jos hirveän kuluneet, jätä hankkimatta.
- jaa
Paitsi jos vaihdettavat pohjat.
Urheiluliikkeissä ei palloja myydä niitten vähäisen menekin ja vaativan myynnin takia(poraus ,keilaajan mahdollinen opastus pallon hankinnassa ,pallon tiedot...)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.858050Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906074Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875557Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675486Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134730Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232488Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys332196Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51339Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71334Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441180