Polkupyörän vuokraaminen Espanjassa

Onkos kellään kokemuksia pyörän vuokraamisesta Espanjassa. Olis loma haaveissa, eikä mitään tietoa mistään... Mistä vois kysellä?
2307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Espanjan rautatielaitos on käärinyt suuren määrän rautateitään rullalle ja rakentanut ratapohjista upeita pyöräreittejä, "Vias Verdes" . Tutustu osoitteessa http://www.ffe.es/viasverdes/itinerarios.htm
Entisillä asemilla on sitten pyörävuokraamoja ja "muonituspaikkoja". Olen itse polkenut Andalucian reiteillä, suosittelen!

Äänestä
  • Muchas cracias! Oikein upea sivusto! Nyt alkaa poltella, että pääsis jo reissuun :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MoPi kirjoitti:

Onkos kellään kokemuksia pyörän vuokraamisesta Espanjassa. Olis loma haaveissa, eikä mitään tietoa mistään... Mistä vois kysellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu