Voiko Topfieldille tallennettuja ohjelmia kätevästi siirtää tallentavalle dvd:lle? Onnistuisiko niin että kun katsoo jotain tallennettua, niin laittaa dvd:n tallentamaan ulkoisen lähteen ohjelmaa..?
dvd:lle siirto
5
506
Vastaukset
Noinhan se tapahtuu. Kannattaa kytkeä tallennin niin, että se voi ottaa RGB:tä vastaan eli yleensä boksin ja TV:n väliin.
- hiiidasta!
tämä päivä menikin opiskellessa toppyn tiedostojen siirtoa ja editointia peeceellä, muutenhan tuo on ihan sutjakkaa, mutta tuo usb:n käsittämätön hitaus kyllä rassaa...2 dvd:n verran vei liki 4 tuntia siirtoaikaa -p-kele...
liekö asiaan muuta korjausta kuin levyn ruuvaus toppystä suoraan kiinni pc:hen?
tuo polttavalle dvd:lle siirto on varmaan muuten ok, mutta mites saa editoitua mainokset pois?- nopeutuu puolella
Turbomoodi tuplaa siirtonopeuden. Turbomoodissa ei vaan kaukis enää ota siirron aikana komentoja vastaan. Jos se yhtään lohduttaa, Humax PVR-9200T:ssä siirto on vielä hitaampi kuin Toppyssä.
- turbovrooooom
nopeutuu puolella kirjoitti:
Turbomoodi tuplaa siirtonopeuden. Turbomoodissa ei vaan kaukis enää ota siirron aikana komentoja vastaan. Jos se yhtään lohduttaa, Humax PVR-9200T:ssä siirto on vielä hitaampi kuin Toppyssä.
silti tuskaisen hidasta....4 gigaa siirtää paraillaan 1:20min.... mutta parempi tuokin kuin ei mitään ;-)
- käytössäsi
turbovrooooom kirjoitti:
silti tuskaisen hidasta....4 gigaa siirtää paraillaan 1:20min.... mutta parempi tuokin kuin ei mitään ;-)
Ei se noin hidas kuulu olla, minulla siirtää 4 gigaa puoleen tuntiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353