En usko että skeptikkoja on olemassa ja näin ollen heidän ajamaansa asiaa kaiken sellaisen olemassaolon kiistämisestä, jota ei voi ihmisille joko matemaattisesti, loogisesti tai muutoin näkyvin todistein todistaa.
Ai mutta nythän mie itte epäilen.
Epäilen siis että olenko itse edes olemassa.
Skeptikkoja ei ole olemassa
Anti-Skeptikko
2
509
Vastaukset 2
- näyttävät
mittarit ja puntarit?
- blackmagicwoman
"Dubito, ergo cogito, cogito, ergo sum."
"Epäilen, siis ajattelen, ajattelen, siis olen."
Harmittaa että tämä lause yleensä lyhennetään, tässä muodossa se on paljon hämärämpi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48859
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40753Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520