Tahatonta komiikkaa

Rod Stuart viettää syntymäpäiväänsä tänään 10.1.

Tämän pikku uutisen innoittamana radiotoimittaja Liisa Lääveri lohkaisi juontonsa yhteydessä:

Rod Stuart kuuntelee kakkua
syödessään vanhoja levyjään...


:-)
1196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos tarkoitat Lontoossa 10.1.1945 syntynyttä pop-tähteä, niin eikös hänen sukunimensä kirjoitusasu ole Stewart? Radiosta kuultunahan tuota on tietenkin vaikea päätellä; myös Stuarteja löytyy pilvin pimein.

http://www.rollingstone.com/artists/default.asp?oid=239

Minulla on hyllyssäni muinaismuistona ehkä 150 kpl vanhoja vinyylilevyjä, etupäässä 1970-luvulla hankittuja. Lienevätköhän vielä syötävissä vai jokohan parasta ennen -päiväys lienee mennyt ohi?

Muuten: minulla on myös albumissa itse 1970-luvun alkupuolella ottamiani kuvia, joissa tuo radiotoimittaja Liisa Lääveri esiintyy Bottalla pienen yhtyeen laulusolistina (joissakin osakuntajuhlissa – mutta enpä ihmettelisi jos kuulisin Liisan esiintyneen laajemmillekin yleisöille!).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


T. kirjoitti:

Rod Stuart viettää syntymäpäiväänsä tänään 10.1.

Tämän pikku uutisen innoittamana radiotoimittaja Liisa Lääveri lohkaisi juontonsa yhteydessä:

Rod Stuart kuuntelee kakkua
syödessään vanhoja levyjään...


:-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu