ei järjen häiventä näissä jutuissa, helmiä sioille tällaiset palvelut, kun ei ole edes riittäviä äidinkielentaitoja ja jutut ovat halpa-arvoisia juoruja ja muuta panettelua; noh, näistä nauttivat varmaan paskalehtiä, rikos, sensaatio ja muu - aivot päästään juoneet hörhöt joilla jostain syystä on mahdollisuus ja/tai taito käyttää omaa kotitietokonetta - lähiökuppilat kyllä pitävät huolen järjen juoksusta, oikein malliesimerkki yliopistokaupunki rovaniemen järjenjuoksusta
alimmillaan nämä sivut...
alimmillaan nämä sivut...
Vastaukset 8
Vanhimmat
onpas sulla nyt kauhea elämä. vaikeaa tuntuu olevan. Annan vinkin, pysy pois palstalta jos et halua/kestä lukea... pääset siitäki vaivastas näinki helposti.
"äidinkielentaitoja ja jutut ovat halpa-arvoisia juoruja ja muuta panettelua"
Kirjoituksesi on sisällöllisiltä meriiteiltään heikkotasoinen räpellys. Negatiivinen yleisilme sekä punaisen langan puuttuminen, viittaavat mielestäni halpa-arvoiseen panetteluun. Kritisoit innokkaasti palstalla kirjoittelevien äidinkielentaitoja. Kehottaisin lukemaan vuodatuksesi kertaalleen. Huomaatko, kuinka lukuisia kirjoitusvirheitä "lapsesi" sisältää? Välimerkkejä et osaa käyttää. Luetelman laatiminen näyttää ylivoimaiselta. Lauserakenteesi on arveluttava. Yhdyssanat ovat sinulle JÄRJENJUOKSU. Oikein malliesimerkki ihmisestä, jolla ei ole mitään sanottavaa, mutta joka kuitenkin joka paikassa jotain aina sanoo. Avot.
Täällä ei tarvitse noudattaa välimerkkisääntöjä tai muita kommervenkkejä. Sana on vapaa joten rauhoitu hyvä jeesustelija sinäkin oikeinkirjoitus oppainesi!KIROTUSVIHREETKIN ovat sallituja mausteita.
Alottajahan just parku ettei immeiset osaa täällä kirjoittaa ja että jutut on huonoja. Mukava et tää tyyppi näytti just ettei se osaa itekää kirjoittaa oikein. Alottaja valittaa et täällä kirjotellaan typeriä ja sit ite kirjoittaa tollasen höpötyksen. Aivan oikein vastas sille mun mielestä. Ehkä sä et tajunnu että se irvaili tolle alottajalle mutta oikein osuuneena piikittelynä mä sen luin. Onhan aivan selvää ettei täällä tarvi osata kielioppia. Jututki on aina mitä on. Elämä on tällaasta. Hyvä vastaus!
Ei missään tarvitse välittää välimerkeistä. Niiden pitää osua paikalleen luonnostaan.
Juuri niin, sinullakin kaikki välimerkit hallussa paitsi isot kirjaimet ja pisteet.
Tuota, juuri tänä aamuna luin sekä tätä että Kemi-tornio-palstaa ja pistin alatyylisellä otsikolla viestin sinne saadakseni vähän edes keskustelua tasosta. Sheriffi, joka on sama myös tällä palstalla, vastasi. Hän käsitti kirjoituksen hyökkäyksenä häntä vastaan ja oli vähän "närkästynyt". No, ehkä kärjistin tilannetta vähän liikaa. Mutta sensuuria tänne tarvittaisiin, käykääs lukemassa kirjoitukseni: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000000077&posting=22000000022009624
donddu
Eikö sulla juuri muuta asiaa ollut kirjoittaa tänne? Sääliksi käy.
JOs täällä mielestäsi ei ole järjen häivää niin aloitappas itse keskustelu tällä samaisella nimimerkillä niin katsotaan ja arvostellaan mekin sitten.
Taidat juttusi perusteella olla juuri itse tällainen henkilö minkä litanian tuohon kirjoitit, aivot päästä juonut hörhö ja luet paskalehtiä. Kenelläkään muulla ei ole noin negatiivinen ajattelutapa.
Itse teen tuohon uuden ketjun koskien Esso huoltoasemia. Katsotaanpa kuinka järkevää keskustelua SINÄ osaat kirjoittaa. Ja tuohon äidinkieli- asiaan sen verran että täällä puhutaan ja joka paikassa puhutaan omaa MURRETTA johon ei äidinkielen pilkunviilauksia tarvitse eikä tosiaan näissä keskustelupalstan säännöissäkään mainita erikseen että pitää kirijottaa kirijakieltä.
Näin.