onko kellään kokemusta millanen paikka on vuosaaren vanhalla ostarilla sijaitseva hang out "yökerho"... olettaisin että lainausmerkit on paikallaan, vai olenko väärässä?
hangout vuosaari?
Jarpponen
156448
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Yökerho ja Vuosaari. Kuulostaa tosiaan siltä että lainausmerkit ovat paikallaan.
Onko sinulla alemmuuskomplekseja kun olet tietävänäsi asiasta josta voi heti päätellä että et tiedä? Tarve on vaan mollata, muuta motivaatiota ei voi olla. Tiedän että et tiedä koska puhut sontaa.
näin me hengaillaan ja chillataan
https://support.google.com/hangouts/answer/2944865?hl=fi
mut lounastellen ok
http://www.hangout.fi/lounas
Ja Kallion bongatut
http://www.lounaat.info/kallio
On yökerho ja on hyvä bailauspaikka. Mitä vikaa Vuosaaressa? Elät haehassa. Kotiseutuliitto valitsi Vuosaaren Suomen parhasksi asuinaluerksi 93 kilpailijan joukosta.
poikkea Kallion lukuisista paikoista.
Voiko olla erilaisempia paikkoja kuin Kalloin keskikaljakuppilat hörhöineen ja tämä yökerho jossa on pääasiassa nuoria tanssimaan tulleita siististi pukeutuneita ihmisiä?
Tosi hyvä paikka! Oletko joku maalta keskustan koirankoppiin muuttanut kaupunkia tuntematon, kun laitat lainausmerkkejä tietämättä asiasta yhtään mitään? Oikeasti paljon viihtyisämpi kuin moni ydinkeskustan paikka jossa porukka vaihtuu kuin liukuhihnalla eikä ehdi tutustua kehenkään. Valitettavasti meno alkaa vaan aika myöhään ja vain viikonloppuisin on säpinää.
Aivan hirvee räkälä!
Hängari on ihan jees ostarin lähiökapakka. Jos viihtyy... henkilökunta ei hymyile, ei tervehdi, ei sano ole hyvää ,päivää, ei sano kiitos, ei keskustele asiakkaiden kanssa, ovat mykkiä isännistä baarimikkoihin saakka. tunteetonta ja epäasiakasmyönteisiä henkilöitä kaikki koko porukka. Hängissä väki vähenee, mutta hekilökunta ei ymmärrä mitä takoittaa asiakkaan huomioiminen ja ystävällinen asenne asiakasta kohtaan.
Aina tulee tunne hangiin mennessä, että, sorry kun mä nyt vaivaan kivikasvoista baarimikkoa tänne tullessani teitä häiritsemään.
Asiakas on ravintolan tärkein henkilö, tuo rahaa firmaan. Tyly henkilökunta on
ravintolan kuluerä, palkat ym. Asiakkaat sponsoiroivat hangin olemassaolon, eivät ylimieliset baarimikot, eivätkä epäkohteliaat ravintolan isännät.
Että jos tässä ois vähän mietittävää, miksi jengi vaihtoi Cheerssiin.
.
Oisko vain vika just asiakas laadussa mitä tapahtui sinulle 😂😂😂
Siellä käy laatu jengii
paska mesta!
Minkäs ravintolan se Sukula laittoi kuntoon.
Se oli Turussa.
Jatkoaikajuottoloita tosiaan kutsutaan nykyään yökerhoiksi.