Outoja rakenteita kuun pinnalla!?

91163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ehkä Apollo 11 seurasi Apollo 10:n S-IVB? Taikka jokin niitäkin aikaisempi avaruusromu. Sehän ei ole mitenkään mahdotonta, koska radat lienevät kutakuinkin samoja?

Äänestä
  • Saturn V raketin ylin vaihe S-IVB, tömäytettiin kuuhun hyvin pian sen jälkeen kun astronautit olivat poistuneet kuun pinnalta!

    Tällä haluttiin testata kuuhun asetettuja "kuunjäristyksiä" mittaavia seismografeja!

    Myös Apollo 10 ylin vaihe törmäytettiin kuuhun vaikka seismografeja ei kuussa silloin vielä ollut. Tarkoitus oli päästä eroon turhasta ja vaarallisesta avaruusromusta maan ja kuun välissä, jottei myöhemmillä lennoilla tapahtuisi mitään törmäyksiä.

    Äänestä

Väittelyyn välillä ufo-hörhöt vs. moonhoax-hörhöt?
Haluaisin nähdä semmoisen :)

Äänestä
  • tiedä häntä, en usko ufoihin sen enmpää kuin väitettyihin kuulentoihinkaan, kummastakaan kun ei löydy pitäviä todisteita

    Äänestä

  • einiinkukaan kirjoitti:

    tiedä häntä, en usko ufoihin sen enmpää kuin väitettyihin kuulentoihinkaan, kummastakaan kun ei löydy pitäviä todisteita

    Menkää McDonaldin Observatorioon Texasissa käymään. Siellä on laser jolla seurataan Kuun etäisyyttä (Kussa on peili viety.)

    http://www.csr.utexas.edu/mlrs/

    Ja tuossa kuva itse operaatiosta:
    http://www.csr.utexas.edu/mlrs/pictures/lunar_ra.jpg

    Äänestä

  • einiinkukaan kirjoitti:

    tiedä häntä, en usko ufoihin sen enmpää kuin väitettyihin kuulentoihinkaan, kummastakaan kun ei löydy pitäviä todisteita

    Noniin nyt tähän joku ufohörhö puolustamaan kuusta löytyneitä rakennelmia.

    Äänestä


  • sdfdsf kirjoitti:

    Noniin nyt tähän joku ufohörhö puolustamaan kuusta löytyneitä rakennelmia.

    olisiko ne oudot rakennelmat niitä kovasti mainostettuja amerikkalaisten viemiä peilejä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuu Ukko kirjoitti:

Outoja rakenteita kuun pinnalla!

http://www.youtube.com/watch?v=f4un-XbpKnY


Jokin seurasi Apollo 11 alusta.

http://www.youtube.com/watch?v=HY0K240Hquw&mode=related&search=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu