tähänkö mennään
Stafroty
6312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sitä mukaa kuin pääsiäissaarten kohtalo lähenee, kelmienkerhon alajaosto, valehtelijain klubi, keksii uusia selityksiä sille että ilmasto lämpenee: aurinko kuumenee, maan akseli hölskyy, linnunradalla on kuumia kohtia.
On mielenkiintoista seurata minkälaisen ilmiasun ilmastonmuutos tällä kertaa saa pohjoisen pallonpuoliskon kesän aikana ja minkälaisia selityksiä valehtelijain klubi (media) siitä kehittelee.
ilmastonmuutos ajatellaan vain koskevan lämpötilaa, tuulen määrää/nopeutta että sateiden määriä.
google mapillä kun katsoo esim amatsonin sademetsiä, tekee gutaa, siellä on aika lohmareita jo vedetty kannoiltaan. mut kyl tää täst, kuten monet suomalaiset ajattelee, että Suomessa on metsää mitä pistää pelloks jos nälkä tulee ;)
Pistää miettimään, jos on millä miettiä. Kaikkilla ei ilmeisesti ole millä miettiä.
se tuossa vielä, että kieltäjät ja muut jotka kovin äänekkäästi kieltävät sen ja siten ilmoittavat julkisesti kantansa asiaan, eivät voi enää helposti kantaansa muuttaa, koska siitä on tullut heille ylpeyskysymys, jolloin puolustetaan ylpeyttä viimeiseen asti monin keinoin. voi heitä raukkoja.
Siihenkö mennään. Nyt äkkiä autot sammuksiin.
http://www.skepsis.fi/ihmeellinen/atlantis.html
ps. Hauskuus on katsojan silmässä
jos maapallon kohtalo on sama kuin Pääsiäissaaren niin pitää sitten varmaan opetella ihmissyöjäksi... Nam! Varokaa pitkäkorvat!