Enpäs tiedä. Tietääkö joku muu?
Kun meri on tyven...
5
412
Vastaukset
- Takametsien Mies
"Meri uinuu hiljaa,
kävelen rantaa sen.
Tuuli hiljaa huokaa,
Kuulen siinä kaipauksen."
http://www.rakkausrunot.fi/runoilija.php?runid=24910&arvost=&start=20- E. Bikaver
On hetki jolloin tuuli uinahtaa,
on hetki jolloin tuuli valvoo
Uineliaita nuo luonnonvoimat. - lapsuslinguae
E. Bikaver kirjoitti:
On hetki jolloin tuuli uinahtaa,
on hetki jolloin tuuli valvoo
Uineliaita nuo luonnonvoimat....ainakin runoilijan vapaudella.
- muisteleiksen
lapsuslinguae kirjoitti:
...ainakin runoilijan vapaudella.
Vaimoni kertoman mukaan hänen työpaikallaan oli joskus takavuosina kaveri, jota silloin tällöin pyydettiin illanvietoissa lausumaan bravuurirunonsa. Joskus se sitten kuultiinkin. Jopa minä muistan sen ulkoa, vaikka en ole esitystä kuullutkaan:
”Hiljaa hiihti Hilja Haahti
- kirjoittanut Hilja Haahti -”
Mitäpä saisimme aikaan Tyyni Tuuliosta? Pegasukset pelittämään! - Tertun sisar
muisteleiksen kirjoitti:
Vaimoni kertoman mukaan hänen työpaikallaan oli joskus takavuosina kaveri, jota silloin tällöin pyydettiin illanvietoissa lausumaan bravuurirunonsa. Joskus se sitten kuultiinkin. Jopa minä muistan sen ulkoa, vaikka en ole esitystä kuullutkaan:
”Hiljaa hiihti Hilja Haahti
- kirjoittanut Hilja Haahti -”
Mitäpä saisimme aikaan Tyyni Tuuliosta? Pegasukset pelittämään!"Tästä tippaakaan ei virsi viru
vieraskirjat vieköön piru!"
- Eino Leino
Löytyy muutamasta vieraskirjasta kuulemma ihan oikeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303773törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283120Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691686- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46929Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849