Voisiko olla niin, että koko maailmankaikkeus onkin esim. vain jokin roskanjyvänen jonkin isomman otuksen pikkurillin kynnen alla?
Voisiko koko maailmankaikkeus
olla...?
9751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Maailmankaikkeus on suljettu systeemi jonka ulkopuolella ei katsota olevan mitään.
Tuntemamme maailmankaikkeus on kyllä suurimmaksi osaksi alkuräjähdyksestä syntynyttä "roskaa" että siinä mielessä.
Älä kysy mistä mä tiedän. Mä vaan tiedän.
Alkuräjähdys oli jumalan ripuliruikaus. Ja me ollaan sontasittiäisiä siinä kuivuvassa töhnässä.
Niin voihan se sontasittiäinenkin olla kaunis kun aamuaurinko kimmeltää sen kitiinikuoressa...että ei millään pahalla.
kunnes toisin todistetaan
Kyllä sitä aika paljon tästä maailmankaikkeudesta on todistettu.Kunhan viitsii tutkia. Ainoastaan sen lopusta pari teoriaa kiistelee ja mehän ei sitä olla näkemässä
EIEIEI!!!
oleva, vaan joku haluaa sen rajoittaa saadakseen päteä. Tuntemamme maailmankaikkeus on kuin itikan pierun miljoonasosa kaikissa meidän valtamerissä ja sekin on vain xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
biljonasosan biljonasosa vertauksen xxx osasta!
Ajatteles nyt vaikkapa auringon ja maapallon suhdetta. Maapallo on pienempi kuin herne auringon rinnalla. Yksi suuri auringonpilkku purkauksineen voi tuhota jopa koko planeettakuntamme, jos huonosti sattuu.
Maailmankaikkeus on niin iso, että sitä ei pysty edes kuvittelemaan.
on pieni vihreä marmorikuula Gonzo-hirviön ikkunalaudalla rivissä muiden,meille tuntemattomien maailmankaikkeuksien kanssa.