rakkaudessa rakentuminen on elämän todellisuus

raamatusta löytyy ilo ja rakkaus eläkää sanavapaus puhukaa onneksenne.:::))))
4545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No ei ainakaan näin pääsiäisaikaan mitenkään iloiselta tuo Raamatun meno vaikuta.

Äänestä
  • semmoista elämä on jotkut tyhjempiä ja tyhjempiä

    hyvä on lujassa 20 vuotta arvot hukassa
    arvostus ja kunniotus

    Äänestä

rikkaruohot palstalta,-miten ne raamatun sanat tänne ylitorniopalstalle kuuluu,-pysykää foorumeissannne.

Äänestä
  • Uskonto liittyy mitä suuremmassa määrin Ylitornon ja ylitorniolaisten elämään.
    Meillähän on täällä oma lestadiolaisuutemme, niin että annahan ihmisten jutella ja mene muualle jos ei passaa.
    Käyttäydyt epäkohteliaasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuota iloa ja rakkautta arv... kirjoitti:

raamatusta löytyy ilo ja rakkaus eläkää sanavapaus puhukaa onneksenne.:::))))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu