Eurooppaan luvassa huippulämmin kesä

Toivottavasti täällä Suomessaki saatais nauttia pitkistä hellejaksoista. Kesä rules!
5440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..että hellekesä olisi niin toivottava. Miten on muutenpohjavesivarojen kanssa, joko ne ovat normaalitasolla vai joudutaan Suomessakin säännöstelemään vedenjakelun?

Mm. Lntoossa se oli viime vuonna pakko ja atisi Suomessakin olla ongelmia.

Eli miten nyt haluat, kuuman kesän ja vähän vettä vai normaalikesän ja riittäväszti vettä.

Itse suosisin viimeksi mainittu.

Äänestä
  • Nooh, kukaan ei suomessa voi kuolla vedenpuutteeseen, ennen kuin koko maapallo ottaa ja kuivahtaa. Silloinkin vesihöyry peittäisi ilmakehän niin tehokkaasti, että auringonsäteily vähenisi kovasti ja tulisi rankkasade ilman jäähtyessä.

    Kuinka ollakkaan, pohjaveden loppuessa siirymme toiseksi puhtaaseen raakaveteen eli järviveteen. Käytännössä tämä varanto on rajaton. Siinä vaiheessa kun järvissä ei ole enään vettä, ei ole suomen maantieteellisellä paikalla enään edes hyttysiä.

    Äänestä

  • haluillamme ja himoillamme olla paljonkaan merkitystä siihen mitä tuleman pitää.

    Äänestä

  • Voi olla paljo sateitaki.

    Äänestä

  • Tietenkin tiesit että Lontoon vesiongelmat johtuvat vuotavista satojavuosia vanhoista putkista, ei ilmastonmuutoksesta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heippa kirjoitti:

Toivottavasti täällä Suomessaki saatais nauttia pitkistä hellejaksoista. Kesä rules!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu