Rangaistusselleissä

ei nukuta.

Oli iltapäivälehden otsikko. Tarkoittaako se, että niitä ei käytetä nukkumiseen vai että siellä olija ei saa unta?
3182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

a) sekä
b) että

tahi sitten

1) joko
2) tai

Tiesit sen toki itsekin. Hauska huomio kielemme kiemuroista joka tapauksessa!

Voikin voi tarkoittaa sitä tahikka tätä. Voi voi!

Äänestä

Sängyssäni ei nukuta. Nukuttaako teidän sängyissä?

Äänestä

Siinäpä anestesiologinen pulma pähkäiltäväksi.

Minäpoika kun nautin virvokkeita, niin monesti rupeaa armottomasti nukuttamaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei ymmärrä suomea kirjoitti:

ei nukuta.

Oli iltapäivälehden otsikko. Tarkoittaako se, että niitä ei käytetä nukkumiseen vai että siellä olija ei saa unta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu