kasvismunakas uunissa?

eli olisko kellään ohjetta miten tehdä yhdelle hengelle kasvismunaks UUNISSA? kiitokset hänelle joka attaa. :)
1565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Keitä valitsemasi kasvikset miedosssa suolavedessä al dente, eli hieman raa´aksi jättäen. Pilko ne sopivan kokoisiksi. Tee kananmunista vatkaten ja hiukan kermaa lisäten suolaa ja valkopippuria mausteena käyttäen sekoitus jonka kaadat voideltuun vuokaan. Lisää vuokaan valutetut kasvikset. Aseta uunin lämpö 150 asteeseen. Munakas kohoaa aika voimakkaasti, joten älä käytä liian matalaa vuokaa.
Tällätavoin munakkaasta tulee kuohkea ja moussemainen. Toivottavasti tästä on sinulle apua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ååååå kirjoitti:

eli olisko kellään ohjetta miten tehdä yhdelle hengelle kasvismunaks UUNISSA? kiitokset hänelle joka attaa. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu