Sain tekstiviestin...
Hätärukous!
Kajaanin nuorten aktioryhmä pidätettynä Venäjällä. Ei ruokaa ei wc:tä.
Tarvitaan JUMALAN IHMETTÄ
Heidän piti tulla eilen pois
Jatka...
Suomen uskovien ryhmä vangittu
11
1541
Vastaukset 11
- jii
Ihan oikein... Ei noita hihhuleita joka paikkaan saa päästää. Häkissä pitäisi pitää.
- Oikeutettu Kiinniotto
Pois saatanan kätyrit käännyttämästä kristittyä kansaa. Silloin kun täällä hypittiin sudennahkat päällä toisia tappamassa Venäjä oli jo kristitty !
Toivottavasti oikeauskoinen virkavalta Venäjällä antaa näille kunnon "aktion".
Menkääpä tekemään kunnon työtä ja etsikää todellisia lähetyskenttiä. Saudi Arabiasta, Iranista ja Irakista voisitte vaikka aloitella.- tämmöinen peli.
Miksi ateistit eivät saisi käännyttää uskovaisia ateisteiksi, mutta kaiken maailman hullut saa soitella ovikelloa niin paljon kun huvittaa? Ei näin, ei näin..
- valonlapsi75
Hieno homma toi rukousketju...nyt lienee lähinnä kiitoksen vuoro sillä asiat hoitui todella hienosti ilman vaikeuksia..kiitos Herralle tästäkin asiasta...
- Minje
Onko ne siis päässeet ehjänä jo kotiin?
Toivottavasti kaikki meni hyvin. Kuulin asiasta vasta tänään raamiksessa. oli kyl aika kauhee tapaus. Toivottavasti muille ei käy noin. PEöottaa yhen keverin puolesta, joka tällä hetkellä venäjällä actiossa. Toinen lähdössä kuukauden päästä harjotteluun. Siis tekeen lähetystyötä.
- Antiuskontuputtaja
Kannattiko rikkoa paikallista lakia? Siinä ei auta muu kuin hyvä tuuri jos pääsevat ilman pientä muilutusta pois häkistä.
Omapahan on vikansa kun menivät yli uskontuputuksessaan. - Jenny.
Nyt on kuulemman kakka ja pissakin lirahtanut pöksyihin. Ei ole edes mitään mihin pyyhkiä pyllyt. Synkkää, niin kovin synkkää. Kuulustelut jatkuvat.
- Vara Jenny
Misä he ny ovat?
- tietoa asiasta
Kahden matkalla olleen nuoren viisumit olivat menneet vanhoiksi, kun alueen huonossa kunnossa olevat tiet, saivat matkan kestämään laskettua hiukan pidempään.
He joutuivat jäämään tulliin ja muut pääsivät rajavyöhykkeelle odottamaan.
Ketään ei vangittu, eikä pidätetty. Vain odottelua tullissa ja raja-vyöhykkeellä.
Rajavyöhykkeellä ei ole kahvilaa tai hotellia, joten siellä ei ole yleisö-wc:eitäkään, joka on kurja asia kaikkeen ylellisyyteen tottuneille.
Puuttuvat viisumit olisi pitänyt käydä hakemassa Pietarista. Mutta Suomen tulli oli auttanut asiassa ja järjestänyt näille kahdelle nuorelle pikaviisumit ja niin he pääsivät jatkamaan matkaansa.
Tuollaiset viestit antavat joskus asioista paljon synkemmän kuvan, kuin mitä on todellisuudessa tapahtunut. Venäläiset ovat tarkkoja viisumeista, oli kyseessä sitten uskovat tai uskomattomat.
Tuossa tapauksessa tarvittava "Jumalan ihme" oli se, että vanhentuneen viisumin kanssa meneteltiin niin kuin tuollaissa tapauksissa yleensä kuuluu menetellä.- Uskossa
Kiitos herralle että he pääsivät ehjänä kotiin.
Jumala on suuri. Jumalan rakkautta on turha yrittää kahlita tai murtaa.
sain tuollaisen mutta aikoja sitten.Kun kävin yhdessä rukouspiirissä osottautui uutisankaksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1661411
- 1151068
Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen37855Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.13833Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki54745En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56731- 70718
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,33674Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle25669- 70661