oon jo ajoissa liikkeellä, mut: missä trella on hyviä mustikkapaikkoja?
syksyllä mustikkaan
3
1372
Vastaukset
- jo syksy?
Apuva, apuva onko syksy jo tullut? Mustikka-aika taitaa olla jo ohi niiltä joilla on syksy. Meille muille taitaa mustikka-aika olla kohta parhaimmillaan. Miten lie pohjoisemmassa Suomessa, kalenterin mukaan siellä on vielä heinäkuu (kesä), mutta joko mustikat ovat kypsyneet?
- lounais-suomi
Eli pari viikkoa jo olen mustikassa käynyt, isoja marjoja tänä vuonna ja kanttarelleja ja herkkutatteja on myös jo todella paljon.
lounais-suomi kirjoitti:
Eli pari viikkoa jo olen mustikassa käynyt, isoja marjoja tänä vuonna ja kanttarelleja ja herkkutatteja on myös jo todella paljon.
on vielä hiukka raakoja, tuossa viikon parin sisään voisi käydä. Siinä on vaan niin metsätyypistä ja pinnanmuodoista riippuvia eroja, ja sääkin vaikuttaa. Tänä vuonna tosiaan näyttää satonäkymä hyvältä :).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909