vehnätön pitsapohja

pitsapohjaa johon tulee ruisjauhoja, kaurahiutaleita, piimää ja hiivaa tmv? pitäis kokeilla mut ajattelin et onko kukaa testannu et onnistuuko tuo? tai onko hyvää..jos olis niin vois syödä leipänäki. on nimittäin joku vehnäallergia niin olis kuitenki kiva saada pitsaa..
2963
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole kokeillut, mutta kaurahiutaleet pizzassa ei oikein kuulosta hyvältä. Mites olis ihan ruisleipä pohja pizzalle?

Siis perus ruisleipätaikina. Toisaaltaan mimmosta tulis jos perinteisen pizza ohjeen mukaan tekisi ruisjauhoista?

Äänestä
  • Asiahan on juuri päinvastoin. RUISjauhepizza kuulostaa kammottavalta, mutta kaura ihan jees. Onhan kauraleipäkin hyvää verrattuna ruisleipään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oletteko kokeilleet kirjoitti:

pitsapohjaa johon tulee ruisjauhoja, kaurahiutaleita, piimää ja hiivaa tmv? pitäis kokeilla mut ajattelin et onko kukaa testannu et onnistuuko tuo? tai onko hyvää..jos olis niin vois syödä leipänäki. on nimittäin joku vehnäallergia niin olis kuitenki kiva saada pitsaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu