Miten kauan nämä pysyvät elossa esimerkiksi ihon päällä tai vaikkapa lakanoissa?
Siittiöiden elin-ikä
6
1633
Vastaukset
- tässä ohessa
Muistahan ottaa SIELUNLAIN perusteella lääkkeesi
naurettava pikkuporvari.hah,hah... - hahahahahaa...
Kyllä tämän palstan sheriffi on vain tollo
runkkari! - rekisteröitymätön*
Siittiöt ovat kohtuullisen kranttuja ympäristövaatimustensa suhteen, niitä uhkaa esmes iholla kuivumisen lisäksi väärä Ph. Ne voivat kuitenkin säilyttää siitoskykynsä useita kymmeniä minuutteja - siemenneste pitää ne pitkään kosteina ja kunnossa. Hieman suojatummassa ympäristössä (esmes naisen kropassa) elinaika on tunteja tai jopa vuorokausia.
Lakanoihin imeytynyt sperma tuskin pystyy ketään hedelmöittämään, ellei tavaraa ole niin paljon, että vuodevaatteista voi puristaa nestettä ;). Eli märässä läikässä nukkuminen ei altista raskaudelle, mutta on muuten niin ikävää, että se on ehdottomasti miehen paikka :).- Siittiösolu
Kyllähän nainen voi tulla raskaaksi, jos ui uima-altaassa miesten joukossa. Tosi on ja todistettu myös jo aikoja sitten.
- rekisteröitymätön*
Siittiösolu kirjoitti:
Kyllähän nainen voi tulla raskaaksi, jos ui uima-altaassa miesten joukossa. Tosi on ja todistettu myös jo aikoja sitten.
Viitsisitkö kertoa lähteesi? En nimittäin usko.
- lähteestä
rekisteröitymätön* kirjoitti:
Viitsisitkö kertoa lähteesi? En nimittäin usko.
vaan uima-altaasta!
vai väittikö joku että olisi tullut raskaaksi lähteessä uimisesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1752640- 1612432
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182077Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552023Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31709"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591424Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2011360Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2171098Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää821084Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3521020