Ole tähän mennessä vaan soseuttanu jauhelihaa ja kanaa (maustamattomat broilersuikaleet)kasvisten joukkoon. Mitä muuta ootte antaneet? Keittäneet naudankokolihaa, lohta, entäpä kinkkuu?
vinkkejä omatekoisiin
4
1111
Vastaukset
- kuutioita
Kätevästi saat pakasetseistä kuutioita. Itse paloittelin valmiiksi, laitoin pussiin ja sitten tarpeen mukaan laitoin mukaan ruokaan. Ei kestä kauan kypsyä!
Lohestakin voi tottakai tehdä saman, eli leikkaat fileestä sopivia paloja. Itse en kyllä antaisi kasvatettua lohta kovin usein, mutta se on sitten toinen juttu!- ap.
Siis miten saat leikeltyy siitä 400g jääköntistä pikkupalasia? Keitätkö sitten esim.porkkanan ja perunan kanssa ja soseutat?Mun kärsivällisyydellä tähän menee liikaa aikaa, eli laitan tällä hetkellä valmisannoksia pakkaseen ja noita pakastekalojahan ei pitäisi uudelleen jäädyttää jos tekisin niistä valmisaterioita.
- Koita jaksaa vaan, kannattaa!
ap. kirjoitti:
Siis miten saat leikeltyy siitä 400g jääköntistä pikkupalasia? Keitätkö sitten esim.porkkanan ja perunan kanssa ja soseutat?Mun kärsivällisyydellä tähän menee liikaa aikaa, eli laitan tällä hetkellä valmisannoksia pakkaseen ja noita pakastekalojahan ei pitäisi uudelleen jäädyttää jos tekisin niistä valmisaterioita.
- wpoeirpp
Onhan sitä kaikenlaisia vaihtoehtoja. Meillä on käytetty porsaan sisäfilettä, naudan jauhelihaa, broilerin ja kalkkunan filettä, seitiä, lohta sekä ahventa.
Vielä kun vaihtelee erilaisia kasviksia ja iän karttuessa myös mausteita, niin saahan noista jo vaikka mitä. Minäkin olen aina tehnyt isot soseet kerralla, ja pakastanut sitten annoksina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874078Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242901No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341321
- 10899
- 131875
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750