Miten energiakeskittymästä avautuvalla energialla on aaltoluonne.
Hassua, mutta näin piirretyn jossa vesi virtasi maan sisäisessä joessa ja kun se tuli ulos ulostulo aukosta, piirretyn tekijät olivat piirtäneet sen tulevan jatkuvana virtana jossa oli kuitenkin rytmikkäästi voimakkaampia ryöpsähdyksiä. Eli ikäänkuin vesi muodostaisi osittaisen tulpan ulostuloaukolle, joka sitten antaa periksi, jolloin vettä tulee voimakkaammin ja sitten uusi osittainen tukos jne.
Ajatellaampa että atomin ytimessä olevat erilliset energiakeskittymät muodostuvat miljardeista erillisistä kolmiulotteisesti laajenevista energiakimpuista, joiden välissä kohti keskustasta ulos päin työntyvää pintaa työntyy pintaa nopeammin vielä paljon pienempiä kolmiulotteisesti laajenevia energiakimppuja.
Jos ne ennen ulos humahtamistaan muodostavat osittaisen tukoksen samalla tavalla kuin yllä kuvasin, selittyisi kolmiulotteisesti laajenevista energiakeskittymistä ulos tulevan energian aaltomaisuus.
Onesimple
:);):)
Energia-aaltojen
aaltoluonne
2
243
Vastaukset
- ulos tuleminen
Kun esim. vesi virratessaan maan sisäisessä tunnelissa, hankautuu tunnelin seinämiin, saa se veden räjähtämään entistä voimakkaammin ja se aiheuttaa pyörteitä veteen.
Kun pyörteiden määrä virtaavassa vedessä kasvaa, se hidastaa veden etenemistä ja näin tunnelin ulostuloaukolle syntyy tasaisin väliajoin osittaisia tukoksia, jotka purkautuvat ryöpsähdyksinä, normaalia voimakkaampina energia-aaltoina.
Onesimple
:);):) - məksɪtzp...
syntax error
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858