juustohöylä oltermannijuustolle

Onko kellään käytössä hyvä juustohöylä, jolla saa kunnon siivuja oltemannijuustosta? Meillä on ollut vanha puuvartinen joka on toiminut loistavasti, mutta sen aika alkaa olla ohi. Olen muutaman uuden jo testannut ja huonoksi todennut..
2376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nuitahan pystyy hieman säätämäänkin (taivuttamalla), ja mikä on kunnon siivu?

Itse leikkaan usein ihan veitsellä sentin paksusia siivuja, niitä on kiva napostella.

Äänestä

sellanen "terätän" malli on hyvä, ei tartu juusto kiinni.

Sen nimi on kait oikeesti PEHMEÄN juustön höylä. siinä ei siis sen leikkaavan raon lisäksi ole juurikaan "terää" tai sitä metalli"lapiota".

Hyvin toimii

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kunnon siivuja kirjoitti:

Onko kellään käytössä hyvä juustohöylä, jolla saa kunnon siivuja oltemannijuustosta? Meillä on ollut vanha puuvartinen joka on toiminut loistavasti, mutta sen aika alkaa olla ohi. Olen muutaman uuden jo testannut ja huonoksi todennut..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu