Jos te haluatte syödä Monsanton rehuilla tuottamaa ruokaa, syökää niin että napa ruskaa. Antakaa meidän jotka haluamme nautti ruuasta ilman. Ei se voi olla niin vaikeeta merkitä tuoteselosteeseen onko vai ei ole käytetty!
Vastaukset 2
- nimenomaan
haluavat että kaikki alkaisivat geenimuunneltuja ruokia syömään eivätkä saisi edes kritiikkiä esittää. Ei ole tarkoituskaan että tavallinen kansa saa päättää itse mitä ruokaa syö tai mitä ruokansa sisältää. Jos joku haluaa syödä vain vanhanajan luomuruokaa, alka nimittely viherpiiperöksi tai elitistiksi tms. vaikka järkikin sanoo että ihmisellä olisi oikeus luontaiseen ruokaan ja tietää mitä lisäaineita ja myrkkyjä ruoka sisältää.
Myös puolueettomat laaja-alaiset tutkimukset gm-ruoan turvallisuudesta on kielletty ja rahoitetaan vain tarkoitushakuisia tutkimuksia joiden lopputulos on ennalta määrätty.- gm-hihhuli
"...tavallinen kansa saa päättää itse mitä ruokaa syö tai mitä ruokansa sisältää."
Kansa ei saa päättä mitään, koska se on niin käsittämättömän tyhmä. Viittaan tällä tietämättömyyteen gm-ruoasta, Suomen keski-ÄO:än (96) sekä siihen, että tuskin 50% käy lukion, jossa siis opetettaan pakollisessa kurssissa geenien toiminnasta.
Eniten yhteiskunnassamme (ja monessa muussakin) vihaan sitä, että tavalliset kansalaiset yrittävät leikkiä experttejä jossain asiassa. Perus kansalaisena on tärkeätä muistaa, että olen helkutin tyhmä ja tietämätön eikä sinun pitäisi epäillä kymmenien vuosien tutkimustyötä vaan sen takia, että luulet jotain paskaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091330
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129684- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93473Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458- 34457
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453- 5448
- 49447
- 51445
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e85441- 52403
- 42400